У Харківському літературному музеї відбудеться «Стусова ніч»

У Харківському літературному музеї в ніч з 3 на 4 вересня відбудеться “Стусова ніч”, приурочена до 26-х роковин смерті поета-шістдесятника та правозахисника Василя Стуса, повідомив координатор акції Євген Журер.

“Сьогодні про Стуса, як правило, говорять як про мученика. Наша мета – звернути увагу на те, про що часто забувають, показати Василя Стуса як людину, яку не зламали радянські концтабори, який, незважаючи ні на що, залишався вірним своїм переконанням”, – сказав Журер, передає “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, у програмі “Стусової ночі” – інтерактивна лекція про життя і смерть поета, перегляд фрагментів із фільмів про нього й часу, коли він жив, огляд частини експозиції Літмузею, присвяченої дисидентському рухові, та читання верлібрів Стуса.

Зазначимо, що Стус (1938-1985) – український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Герой України. За особисті переконання в необхідності української культурної автономії творчість Стуса заборонила радянська влада, а самого поета на 12 років позбавили волі.

Newsru.ua