Акунін працює над романом про Україну та робить опитування у своєму блозі

Російський письменник Борис Акунін вважає, що головною проблемою України є те, що «ця велика країна не пояснила ні світові, ні самій собі, чим вона, власне, є». Про це він написав у своєму «живому журналі».

Як повідомлялось раніше, письменник у роботі над новою книгою цього літа приїздив до Львова. Також Акунін зробив у блозі опитування серед росіян та українців, яке може вплинути на те, що він напише в новому романі. Українських читачів стосується запитання про українську національну ідею, якої, на думку російського письменника, українці не мають.

Розповідаючи про свої враження від поїздки до Львова, Акунін зазначив, що «українці схожі на росіян, як однояйцеві близнюки: той же культурний багаж, ті ж книжки в дитинстві читали, ті ж фільми дивилися, навіть телепередачі у нас (зітхання) ті ж самі». «Але є і дві серйозні відмінності – одна зі знаком плюс, інша зі знаком мінус (нафтогазову ренту не рахую, тому що вона для Росії разом і плюс, і мінус)», – зазначив письменник.

«Українцям дуже пощастило в тому, що вони не тягнуть на собі великий вантаж імперської свідомості. Ця спадщина СРСР цілком і повністю дісталася жителям РФ, і ми покірно, навіть охоче крекчемо під цією ношею», – продовжив він.

«Головна ж проблема України, по-моєму, полягає в тому, що ця велика країна не пояснила ні світові, ні самій собі, чим вона, власне, є. Розумієте, до Росії можна ставитися як завгодно, але пояснювати, що таке Росія і російськість, нікому не потрібно; набір кліше і легко пізнаваних символів добре відомий», – зазначив Акунін.

«А ось що таке «українськість», що об’єднує людей, які живуть на цій території, і куди вони всі разом хочуть рухатися, зовнішньому світу поки неясно», – підсумував письменник.

Висловити свою думку письменникові можна тут.

Друг читача