Антологія соціальної поезії: вірші Віктора Януковича поряд із віршами Сергія Жадана

 

У Луганську вийшла антологія соціальної поезії «Уроки шкідництва, диверсії і шпигунства», до складу якої увійшли невідомі широкому загалу вірші Президента України Віктора Януковича. Окрім того, у книзі вміщено тексти російського поета Андрія Родіонова, українських поетів та письменників – Сергія Жадана, Ярослава Мінкіна, Олени Заславської, Любові Якимчук, Костянтина Скоркіна, Олександра Сігіди.

Перша презентація антології відбудеться 2 вересня в Луганську.

Як вдалося дістати тексти Віктора Януковича для антології, книжковому порталу «Друг читача» розповів поет Ярослав Мінкін:

– Ми давно вже займались пошуком цих текстів: з того часу, коли Драч публічно заявив про те, що президент пише вірші. Комусь це здалось лише жартом, але… Несподівано вірші й справді знайшлись у великій купі шахтарських творів. І вони виглядали доволі сильними, характерними, бойовими навіть, і…чесними. Це була зовсім інша людина, від якої, на жаль, не залишилось нічого…

– Це перевидання? Ви маєте дозвіл автора на публікацію?

– Ні, це перше видання цих віршів. Та один-єдиний дозвіл на публікацію був отриманий ще в кінці 80-их, коли всі ці вірші потрапили до одного літературного метра в папці «до друку».

– Яка художня вартість цих текстів, на вашу думку?

– Тексти президента дуже енергійні. Іноді вони трохи наївні, але це справжні вірші зі справжнього донбаського краю, які мають свій характер і смак. Думаю, мені б вони могли сподобатись за свою чесність, якщо б це були вірші звичайного шахтаря.

За задумом упорядників антології те, що до збірки включено вірші глави нашої держави, має стати ілюстрацією того, як жага влади перемолює людину, пригнічує в ній потяг до творчості, змушує закрити очі на соціальну несправедливість. Адже у давніх текстах Віктора Януковича йдеться про звичайні людські цінності, наприклад:

Ведь говорят, не зарекайся

Ни от тюрьмы, ни от сумы.

Но все-таки дерзай и требуй,

Когда есть ражь, огонь, азарт,

Твой друг, костер, чефир и небо,

С тобой остануться всегда.

Як повідомляє літературне угруповання «СТАН», презентація першої в Україні антології соціальної поезії відкриється невідомими віршами Президента України В. Ф. Януковича. Презентація першої в Україні антології поезії соціальної «Уроки шкідництва, диверсії і шпигунства» відбудеться 2 вересня о 18.00  в Луганську біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

Друг читача

  • Пилип

    А це точно його, а не Чехова? Це мабудь спроба зробити Януковичу людське лице.