Сьогодні відбудеться дискусія «Радянський солдат: визволитель чи ґвалтівник?»

1 вересня 1939 року розпочалась Друга світова війна. Саме до цієї дати присвячена дискусія «Радянський солдат: визволитель чи ґвалтівник?» за книгою Габі Кьопп «Навіщо я народилася дівчинкою?» про сексуальні подвиги червоноармійців.

 

Від виходу книги до цієї дискусії, а водночас і презентації пройшло два місяці. За цей час в Україні вона наробила галасу більше, ніж у Німеччині.

 

Тож 30 серпня о 18.00 в книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) дискусія відбудеться за участю:

Братів Капранових, письменників, видавців, громадських діячів;

Вахтанга Кіпіані, журналіста, історика, головного редактора сайту «Історична правда»;

Сергія Грабовського, політолога, публіциста.

Перерахувати людей, яких з 1 вересня 1939 року до 2 вересня 1945 року та війна забрала і травмувала неможливо. Та за радянських часів вважалося, що лише наше мирне населення постраждало. Постраждало. Факт. Але…

 

Було і так: «Силою зламайте расову зарозумілість німецьких жінок, візьміть їх як заслужений трофей!» (Ілля Еренбург, радянський письменник-пропагандист).

 

Габі Кьопп стала першою німецькою жінкою, яка у віці 80 років, не ховаючись під псевдонімом, зважилася зізнатися у тому, що стала жертвою сексуального насильства радянських солдат, будучи 15-річною дівчинкою.

 

Для бійців Червоної армії німкені були одним із найбажаніших трофеїв. Трофеєм стала і маленька Габі. До того ж, нею як наймолодшою та найслабшою весь час прикривались інші жінки, щоб самим уникнути ґвалтування.

Російська влада досі замовчує факт масового насильства над німкенями, яке чинили радянські солдати.

 

Ми не прагнемо сенсацій. Але сьогодні, коли світ засудив не тільки Гітлера, але і Сталіна, коли ми знаємо, хто насправді розв’язав ту війну і якою ціною далася перемога в ній, настав час для правди, гіркої, нестерпної, але ПРАВДИ.


30 серпня. 18.00. Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3)

ВХІД ВІЛЬНИЙ.