У Британії з’явилися перші електронні книги зі звуковим супроводом

Традиційні книги продовжують втрачати популярність, у той час як книги в електронному форматі стають все більш поширеними і досконалими. Черговою втіленою ідеєю стали електронні видання класичних творів, у яких, окрім тексту, присутні вставки симфонічної музики та звукові ефекти, відповідні змісту твору.

Спеціальний алгоритм відстежує швидкість, з якою користувач читає книгу, і звуковий супровід автоматично підлаштовується під його темп. Таким чином, музика і звукові ефекти звучать практично синхронно з прочитанням текстового матеріалу. Перша так звана «поліпшена електронна книга» вийшла у Великобританії минулої п’ятниці. Нею стало оповідання сера Артура Конан Дойла «Строката стрічка», у якій, окрім тексту, були включені звуки дощу, ударів грому і моторошні крики. Уже сьогодні стали доступні твори Оскара Уайлда і Редьярда Кіплінга, а найближчим часом у новому форматі будуть опубліковані «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте, а також «Ромео і Джульєтта» Вільяма Шекспіра.

Нову технологію у Великобританії запустила компанія Booktrack, співзасновником якої є Пітер Тіль (Peter Thiel), член ради директорів Facebook, а також співзасновник і колишній глава сервісу електронних платежів PayPal. Представники Booktrack заявили, що нова технологія забезпечує електронні книги звуком, якість якого відповідає звуковому супроводу кінофільмів. На сайті компанії говориться, що «спеціально підібраний звук занурює читача у світ, створений письменником, і відділяє його від світу реального».

Іnfox.ru