Презентували Конституцію України вагою 15 грамів

Художник-графік Ігор Степанов створив найменший примірник Конституції України з літерами, розмірами в один міліметр.

Як повідомляє “5 канал“, найменша Конституція була презентована в музеї книги та друкарства в Києві. Міні примірник – налічує 160 сторінок, а розмір книги 2 на 3 сантиметри. Вага художнього твору становить 15 грамів.

Почитати наймініатюрнішу конституцію України можна і без окулярів, а от для її написання автор використовував збільшувальне скло.

За словами самого Степанова, перед тим як приступити до написання конституції він звернувся до офтальмолога, який після ряду тестів, а також після визначення чіткої фокусної відстані і конуса оптимального зору, зробив спеціальні окуляри.

Щоб і промальовувати кожну букву авторським шрифтом, і не дати фарбі розпливтися, використовувалися унікальні інструменти: мініатюрне перо зі спеціальної сталі, фінський папір і спеціальна індійська туш. Обкладинку виготовили в Донецьку.

“Основу сорочки становить спеціальна вставочка, а обкладинка-це натуральна шкіра, тиснення, дуже теж складна і дрібна робота”, – говорить художник.

На титульній сторінці унікального екземпляра мальований золотом герб, на інших – десята частина всього основного закону України. Однак автори проекту переконані, що цього достатньо для того, щоб ознайомитися з основними правами та обов’язками громадян України.

“Людина, яка побачить цю Конституцію в музеї, звісно, не вивчить основний закон, але в неї з’явиться можливість і бажання почитати її в оригінальному форматі”, – вважає Владислав Новаковський, автор ідеї, юрист.

На сьогоднішній день маленька конституція – єдина сучасна мініатюра в музеї, втім незабаром художник обіцяє поповнити експозицію новими творами.

Нагадаємо, 28 червня, українці відзначають день ухвалення Конституції. Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року після дебатів між прихильниками сильної виконавчої влади і народними депутатами, що відстоювали широкі повноваження парламенту.

Разом з тим незабаром Конституція стала об’єктом критики у зв’язку з нібито внутрішніми суперечностями і неузгодженостями, викликаними поспішністю її ухвалення. Тому неодноразово поставало питання про прийняття нового документа.

Newsru