Слабошпицький представив книги про двох відомих українців з еміграції

У київській книгарні “Є” напередодні відбулася презентація одразу двох книжок відомого письменника Михайла Слабошпицького. У книжці “Поет із пекла” автор розповідає про поета Тодося Осьмачку. Інша книга – “Українець, який відмовився бути бідним” – про видатного українського бізнесмена й мецената Петра Яцика. Про це пишуть в “Українському тижні”.

Цих дуже несхожих між собою героїв поєднує те, що обидва вони – постаті української еміграції. У решті – світогляді, способі життя тощо – вони цілковито різні: успішний підприємець Петро Яцик і пекельно геніальний Тодось Осьмачка, якого мучила манія переслідування.

Описати в белетристиці визначні постаті української історії та культури – це дуже важливе завдання, яке повністю ще не виконано, наголосив Михайло Слабошпицький.

“Мало хто з пересічних громадян знає про те, наскільки цікаве життя було у Панаса Мирного й Бориса Грінченка, Михайла Коцюбинського і Марка Вовчка. А написати на основі документальних матеріалів художню книжку, яка б легко й цікаво читалася, – це означає привернути увагу до персоналії і вписати її в певний контекст – у даному разі, в український”, – зазначено в повідомленні книгарні “Є”.

На заході були присутні та виступили Юрій Мушкетик, Надія Степула, Богдан Жолдак, Павло Вольвач, Юрій Логвин, Петро Осадчук та інші.

Нагадаємо, 15 серпня, напередодні роковин з дня смерті письменника Олеся Ульяненка, у київській книгарні “Є” відбулася презентація книжки “Олесь Ульяненко: Без цензури”. Видання представив упорядник – кінорежисер Мирослав Слабошпицький.

Нагадаємо також, що в середині серпня в Києві було показано найменший примірник Конституції України – з літерами завбільшки один міліметр. Його створив художник-графік Ігор Степанов.

Найменша Конституція була презентована в музеї книги та друкарства в Києві. Мініпримірник налічує 160 сторінок, а розмір книги – 2 на 3 сантиметри. Вага художнього твору – 15 грамів.

Newsru