Андрухович зізнався, що вважає владу абсолютним злом та любить Забужко

Письменник Юрій Андрухович заявив, що цілком свідомо і переконано виступив на захист Юрія Луценка та Юлії Тимошенко,  бо абсолютним злом вважає лише владу, а також він вважає, що дуже добре відгукується про своїх колег.

 

– Взагалі ж я завжди любив відгукуватися в найвищих суперлятивах про успіхи моїх колег,  – говорить Андрухович в інтерв’ю для «Української правди».  Якщо би хтось завдав собі такої праці – промоніторити письменницькі висловлювання в цьому сенсі, то я не сумніваюся, що виявився б чемпіоном з компліментів… Ще більше – я не відповідаю на спроби образити мене. Є такий принцип, здається, в буддизмі – замкнути зло на собі, не продовжувати його, не давати йому дальшого життя. От я в деяких моментах намагаюся наслідувати цей буддизм.

На питання, чому Забужко так його не любить, Юрій Андрухович іронічно відповів:

– О, справді? Вона мене не любить? А от я її люблю. Чорт, і що з цим робити? Але в житті, на жаль, таке трапляється – ти її любиш, а вона тебе ні. Так і живемо.

Щодо підписання листів письменник розповів: «Я підписав листа проти судової сваволі в Україні і тим самим підтримав Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та інших теперішніх політув’язнених. Я зробив це цілком свідомо і переконано. Бо саме цих людей я вважаю на сьогодні найпоказовішими, найзнаковішими жертвами згаданої судової сваволі, іншими словами, безправ’я».

На його думку, письменник не може цілком ухилитися від політики, «бо його робочим матеріалом є думки і слова».

«До нього телефонують, пишуть, звертаються із проханням висловитися з такого-то й такого приводу. Він сам нічого цього не організовує – це до нього дзвонять з редакцій, а не він видзвонює по редакціях. І раз уже до нього дзвонять, то він висловлюється, бо вважає, що це правильно – поділитися своїми думками», – зазначив Андрухович.