У Британії дитяча книга закликає дітей сідати на дієту

У Великобританії зчинився скандал навколо дитячої книги, присвяченої темі надмірної ваги і дієти. Бурхливу реакцію викликала розповідь «Меггі сідає на дієту» письменника Пола Крамера.

На обкладинці книги пухка дівчинка тримає в руках сукню маленького розміру, дивлячись на себе в дзеркало. Історія оповідає про 14-річну дівчинку Меггі, яка страждає від зайвої ваги, але за допомогою наполегливих тренувань і дієти вона худне і стає зіркою футбольної команди.

У книзі зазначається, що дівчинка перестає бути надто огрядною і стає «нормальною», одночасно стаючи дуже впевненою у власних силах. Книга, розрахована на дітей від 6 до 12 років, повинна вийти тільки в жовтні, але вона вже є на багатьох веб-сайтах.

Тим часом, у експертів історія Меггі викликала різко негативну реакцію. Вони вважають, що подібні твори повинні бути адресовані не дітям, а батькам. Дітям же треба прищеплювати здорове ставлення до їжі, щоб уникнути можливих шкідливих наслідків, вважає Сьюзан Рінгвуд – виконавчий директор організації «Beat», що займається проблемами розладів травлення і анорексії.

«Дієти самі собою не можуть викликати харчового розладу, у поєднанні з низькою самооцінкою, викликаною власним зовнішнім виглядом дитини, ризик значно підвищується», – говорить вона. За словами Рінгвуд, діти повинні дотримуватися дієт тільки під наглядом лікаря, не забуваючи отримувати повноцінне харчування, щоб правильно рости і розвиватися.

eurolab.ua