Як посварилися Оксана Стефанівна з Ліною Василівною. Костенко завдає нового удару

Жіночі війни – одвічна проблема. Хто не вірить, перечитайте «Кайдашеву сім’ю». Ну а коли жінки не якісь там Мотря з Мелашкою, а колеги Нечуя-Левицького, відомі й авторитетні письменниці, форми, у які втілюються сварки, набувають по-справжньому мистецького забарвлення. Мисткині вміють висловити своє ставлення без називання імен, але так, щоб кожен з читачів зрозумів, про кого власне йдеться.

Минулого року Оксана Стефанівна  «приклала» Ліну Василівну у романі «Музей покинутих секретів». Ліна Василівна не залишилася у боргу і одразу зреагувала у «Записках українського самашедшего». І от новий поворот – не чекаючи удару у відповідь і, певно, бажаючи залишити останнє слово за собою Ліна Костенко пише у газеті «День»: «Гордо й піднесено повинні пройти «противсіхи» з осатанілою натхненницею «противсіхства» на мітлі». Здогадайтеся, хто мається на увазі.

Отже, літературна громадськість завмерла у сподіванні гідних аргументів від Оксани Стефанівни. Що це буде? Наступна книжка ще нескоро, але публіцистику Забужко пише досить вправно. Будемо із захопленням спостерігати за цією війною, тим більше, що сучасні медіа люблять жовті новини.

І так буде тривати, аж поки всохне груша, яка росте між ідеологічними садибами господинь української літератури.

Що не кажи, а класика – вічна.

«Друг читача»

 

  • Alex

    Лину Костенко я уважаю больше чем Забужко. Но к тому что говорит Забужко о том что голосовать не за кого, так как все идут в Раду чтобы обогащаться, а избирателей нагло используют, отношусь с пониманием. Я так же считаю как Забужко и не исключено что буду голосовать против всех. Хотя не исключено что кого-то все таки выберу. Но за кого точно голосовать не буду так это ПР, КПУ и объединенная опозиция