Борис Акунін навідався до Львова: збирає матеріал до нової книжки

Відомий російський письменник інкогніто вперше відвідав столицю Галичини. Збирає матеріал для майбутньої книги…

До Львова тишком-нишком із власної ініціативи завітав знаменитий російський письменник Борис Акунін (Григорій Чхартишвілі). Автор популярної серії детективів про Ераста Фандоріна пробув у столиці Галичини два дні. Це був його перший візит до міста Лева. Акунін гуляв Львовом і спілкувався із потрібними йому людьми – сам був ініціатором усіх зустрічей. Як стало відомо кореспонденту «ВЗ», письменник цікавився галицьким історичним минулим. Як припускають ті, хто мав нагоду особисто поспілкуватися із Чхартишвілі, цю інформацію він планує використати у своїй новій книжці, над якою працює. Та, оскільки белетрист напрочуд забобонний (у процесі роботи над твором тримає все у таємниці навіть від власної дружини), жодних подробиць про майбутню новинку львів’янам так і не розкрив.

Роль головного галицького консультанта Бориса Акуніна випала відомому публіцисту та перекладачу Андрієві Павлишину. Він супроводжував російського письменника і був присутнім на деяких його зустрічах. Як дізналася кореспондент «ВЗ», серед тих, з ким забажав побалакати белетрист, були знаний історик Ярослав Грицак і не менш знаний культуролог, політолог та філософ Тарас Возняк.

З Тарасом Возняком Акунін зустрівся у його львівській оселі. Бесіда тривала годин із чотири. «Ну, треба ж було і кави випити», – усміхається пан Возняк. «З того, про що ми розмовляли із Григорієм Чхартишвілі, стало очевидним, що він пише твір, який стосуватиметься нашого регіону, подій початку ХХ століття – 1918-20-х років, – розповідає Тарас Возняк «ВЗ». – Письменник приїхав до Львова, аби відчути атмосферу Галичини, дух цього краю, на власні очі побачити якісь деталі. Акунін – з тих авторів, які не висмоктують подробиць та описів ландшафтів з пальця. Це свідчить про його серйозне ставлення до письменницької праці. Чхартишвілі – цікава людина. Цікава не тільки до світу, а й до людей. У розмові зі мною його здивувало збереження історичної пам’яті. Серед іншого я показав йому карти Галичини періоду наполеонівських воєн і набій із російської гармати, який у 1915 році під час Першої світової війни влетів у моє львівське помешкання…

А коли я показав Чхартишвілі три його романи, які є у моїй домашній бібліотеці, він сказав: «А ось цю книгу писав не я… Хтось сфальшував – видав власний твір під моїм іменем…». Чи належу до числа прихильників творчості Бориса Акуніна? Я вже у такому віці, коли можу дозволити собі читати більш складні речі, але стилістично книги цього письменника для мене – достатньо приємна література».

«Григорій Чхартишвілі – людина непублічна. Він не бере участі у публічних дискусіях, а просто працює над черговим романом, – розповідає «ВЗ» подробиці перебування Бориса Акуніна у столиці Галичини публіцист Андрій Павлишин. – У Львові його цікавили і краєвиди, і люди. Він зараз дуже зосереджений на своїй роботі. І це була суто ділова поїздка. До Львова Чхартишвілі завітав уперше. В Україні він узагалі мало бував – лише у Севастополі і от тепер у Львові. Можу припустити, що, оскільки недавно письменник відвідав Севастополь, він працює над серією текстів, у фокусі уваги яких – тема поразки російської зброї: у Севастополі під час Кримської війни, а під Львовом – під час війни 1920 року між більшовиками і польським військом. Але це лише моє припущення. Письменники не люблять, коли хтось втручається у їхню творчу лабораторію занадто рано».

На запитання «Чи не планує Борис Акунін приїхати на Львівський книжковий ярмарок «Форум видавців»?» Андрій Павлишин відповів: «Григорій Чхартишвілі – професійний письменник, у якого є контракт і зобов’язання перед видавництвом. Він радо приїде до Львова, Лондона чи Токіо, якщо таке рішення з метою промоції тієї чи іншої книжки прийме його видавець. А із власної волі письменник на книжкові ярмарки не їздить, у нього й так багато роботи – над текстами».

Високий замок