Патріарх Філарет нагородив письменників

Днями Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет вручив нагороди представникам красного письменства, повідомляє газета Літературна Україна.

Орденом святого Андрія Первозванного відзначено багаторічну працю виконавчого директора Ліги українських меценатів, відомого письменника, Шевченківського лауреата Михайла Слабошпицького. Він, як зазначено в поданні, «активно сприяє розвиткові національної культури, історії, мистецтва, освіти. Є ініціатором і організатором численних освітньо-патріотичних проектів для дітей та молоді, літературно-мистецьких проектів та інших націєтворчих заходів. Під його орудою проведено вже одинадцять Міжнародних конкурсів з української мови імені Петра Яцика».

За «самовіддану пропаганду українського друкованого слова, сприяння його утвердженню та поширенню в українському суспільстві та великий внесок у відродження духовності нації» поета, директора видавництва «Український письменник» Юрія Буряка нагороджено орденом великомученика Юрія Переможця. Цей самий орден вручено й відомому прозаїку з Волині Іванові Корсаку. Він – автор важливої для відродження української духовності книжки про Арсенія Мацієвича «Таємниця святого Арсенія», де розповідається про сина волинського священика, котрий став одним з ідейних опонентів царя Петра І в його церковних реформах, що цілковито підпорядковували церкву державі. Член найсвятішого Синоду, довголітній митрополит Ростовський Арсеній Мацієвич (на сьогодні канонізований Українськ­ою православною церквою Київського патріархату як священомученик і блаженний) повстав проти того, щоб Російська православна церква стала цареславною.

Окрім того, «родина Корсаків відома своєю меценатською діяльністю – їхнім коштом побудовано храм Української православної церкви Київського патріархату в селі Мельники-Річицькі Ратнівського району на Волині».

Поета і прозаїка Валерія Гужву нагороджено орденом Христа Спасителя. Іще одного поета, Шевченківського лауреата Дмитра Іванова удостоєно ордена святого Миколи Чудотворця. «Газета «Гарт», яку він редагує вже 20 років, приділяє особливу увагу питанням духовності та утвердженню ідей Української православної помісної церкви», – ідеться в поданні.

Літературна Україна