Картуніст Любомир Винник проведе майстер-клас у рамках Форуму видавців

Картун (Cartoon) – назва сучасної карикатури. На відміну від традиційної, побутової, політичної, без пояснювальних і доповнюючих підписів та будь-якого тексту. Картун використовує великий набір міжнародних символів, що робить рисунок зрозумілим в усіх країнах світу. Рисунки картуністів виразні і лаконічні.

Це своєрідна графічна притча, інтелектуальна і проблемна графіка. Парадокс у тому, що малюнки картуністів, найчастіше не є смішними. Вони викликають у глядача гірку чи саркастичну посмішку. Завдяки розвитку засобів масової інформації картуни набули більшого поширення, оскільки вони тісно пов`язані з журналістикою.

Художник мав 52 національні і міжнародні індивідуальні мистецькі виставки (Німеччина, Норвегія,Японія, Швайцарія, Італія, Грузія, Польща, Україна, Туреччина, Франція) – живопис, карикатура-картун (Cartoon), колаж, рисунок, фотографія. Численні художні праці зберігаються в картинних галереях (Сartoons Museum, Basel та Polska Galeria Narodowa, Warszawa) та в приватних колекціонерів Європи.

Любомир Винник народився 7-го травня 1943 року на Івано-Франківщині. В Україні закінчив середню школу, студію образотворчих мистецтв (Горлівка), морську школу (Одеса) та отримав кінооператорське навчання на львівському телебаченні. У Швайцарії закінчив Інститут Німецької Мови імені Ґьоте. Навчався дизайну у різних рекламних аґенціях Цюріха, як напр. «Heimann Unicom» та американській DDB i GGK. В останні роки був заступником головного редактора швайцарської (німецькомовної) газети «Schwei-zerzeit». Автор книги «Quo imus?».

«Quo imus?» не подає читачеві якихось рецептів чи розв’язок щоденного буття, автор далекий від того, щоб пророкувати майбутнє. Тому не випадково книжка починається і закінчується запитанням. На висновок повинен дозволити собі сам читач, після того, як перебреде через 228 сторінок «Quo imus?». Сатиричні спостереження Любомира Т. Винника – це його власні спостереження, вихоплені з поставленого на голову світу, а в ньому – сучасного Homo sapiens. Книга складається з чотирьох розділів: памфлети, фейлетони, карикатури та афоризми.

Член Союзу Журналістів Швайцарії та Міжнародної федерації журналістів. Нагороджений Золотою медаллю Європи за досягнення у мистецтві (Баден-Баден, Німеччина 1982 р.)

Нині – вільний журналіст, співпрацівник берлінської газети «Junge Freiheit».

Проведе майстер-клас для художників та студентів!

 

Ось прогарма його заходів:

11-24 вересня

Виставка сатиричних рисунків у стилі картун Любомира Т. Винника

(17:00, Музей ідей)

Презентація книжки «Quo imus?» в рамках Форуму видавців.

Презентація документального фільму Любомира Т. Винника.

14 вересня

Майстер-клас Любомира Т. Винника з техніки карикатуриу стилі

картун (17:00, Музей ідей).

bookforum.com.ua