Українські розробники анонсували ще один електронний підручник

Українська компанія AirOn оголосила про намір випустити до нового навчального року електронний підручник для школярів і студентів.

Компанія AirOn, що займається розробкою і постачанням на український ринок букридерів під торговою маркою AirBook Liber, має намір постачати електронні підручники для школярів 5-12 класів та студентів 1-2 курсів українських вузів.

Прес-служба компанії оголосила про створення букридера, що містить навчальний матеріал за всіма предметними напрямками для зазначених категорій учнів. Повідомляється, що контент електронного підручника повністю відповідає методичним рекомендаціям Міносвіти Україні і містить не тільки текстові матеріали, а й графіку, аудіозапис та словники.

Разом з тим, ініціатива компанії AirOn зі створення електронного підручника аж ніяк не є першою на українському ринку. Ще на початку 2010 року компанія «Міст Паблішинг» (постачальник букридерів марки PocketBook) спільно з навчальним видавництвом «Освіта» оголосили про запуск проекту «Шкільний електронний підручник майбутнього». Після кількох місяців апробації пристроїв у вересні 2010 року була презентована нова модель шкільного букридера Pocketbook Education, який і повинен був використовуватися в освітньому процесі в українських школах. Однак з тих пір нової інформації про реалізацію проекту не надходило.

Як повідомив «Коммерсанту» Сергій Пархоменко, головний редактор видавництва «Навколо світу», переворот в книжковому світі настане саме тоді, коли з’являться шкільні букридери. «Процес цей буде розвиватися поступально до тих пір, поки не відбудеться подія, якої весь видавничий світ чекає одночасно і зі страхом, і з цікавістю, і з нетерпінням – момент, коли електронна книга в масовому масштабі прийде до школи. З’явиться принципово нове покоління читачів, яким не прищепили фізичної потреби в спілкуванні з книгою, яка пахне папером і фарбою, і в якої є плетіння й сторінки», – вважає Пархоменко.

За матеріалами pro-books.ru