Оксана Забужко: «Інтелігенція відіграє роль клоаки»

Лист української інтелігенції до президента Віктора Януковича зі схваленням його діяльності є відповіддю адміністрації голови держави на раніше опублікований лист з вимогою закрити кримінальну справу проти екс-прем´єра Юлії Тимошенко.

Таку думку в коментарі Gazeta.ua. висловила письменниця Оксана Забужко.

«Єдиний адекватний коментар, що тут можливий, це слова з незабутнього ролика із сумським мером – «підпис здєсь». Цей лист – «отвєтка» на лист «Свободу Анжелі Девіс». Адміністрація президента у стилі «Дорогой Леонид Ильич» організувала оперативну відповідь. Ці два штаби просто листуються між собою, а інтелігенція відіграє роль клоаки … Так само, як політики наймають людей за 50 чи 100 гривень стояти під судом і зображати народ, так само вони «поюзали» відомі імена», – сказала вона.

За її словами, представники української інтелігенції доведені до такого стану, що просто були змушені підписати листи як зі схваленням діяльності Януковича, так і на захист Тимошено.

«Я ні в кого не збираюся кидати камінь, але це настільки жалюгідно, настільки по-совкому, настільки огидно… Люди, які щось у своєму житті зробили, доведені до такого стану, коли вони мусять працювати бандитською обслугою. Я маю на увазі обидва листи», – наголосила письменниця.

«Ці два листи – віртуальна реальність, яку наш олігархат створює сам для себе і втюхує як головну інформаційну подію громадянам країни, коли держава живе зовсім іншими проблемами і питаннями», – додала Забужко.

bukvoid.com.ua