Відкрито відреставрований пам’ятник Лесі Українці на Байковому кладовищі

На Байковому кладовищі в понеділок відкрили відреставрований пам’ятник визначній поетесі Лесі Українці. Традиційний символ народного визнання – бронзову гірлянду з лаврів та квітів, що прикрашала монумент – було знищено 2010, в результаті акту вандалізму. Зусиллями місцевої влади втрачений елемент відновили у гіпсі, проте нова гірлянда порушувала скульптурний ансамбль, а матеріал був недовговічний.

Безкоштовно полагодити погруддя зголосився відомий скульптор Володимир Щур, автор знаменитого пам’ятника героям п’єси «За двома зайцями». Він каже, що найдовше довелося шукати спонсорів. Самі ж реставраційні роботи тривали близько чотирьох місяців. «Я старався нічого свого не вносити. Те, що я бачив на фотографіях, старався точно передати», – зазначив реставратор.

Гроші для відновлення пам’ятника надали громадський діяч Микола Даневич та Фонд заступника Голови Верховної Ради України Миколи Томенка «Рідна Україна». За словами останнього, сьогодні підтримання авторитету Лесі Українки потребує суттєвих зусиль.

«Нам український світ важко будувати. Його можна зберегти, захищаючи пам’ять могил, ідей і цінностей. Найбільша проблема – рівень масової культури. Леся Українка, маючи таку велику кількість текстів, які лягають і в кіно і в театр, заслуговує на академічне українське повне зібрання творів», – зауважив Томенко.
На думку Бориса Олійника, поета, голови Українського фонду культури, завдяки Лесі Українці українська нація утвердила свою самодостатність. «Ми визначаємо національний профіль нашого народу, а не ті, хто зриває гірлянди. Доведеться наводити порядок у країні», – сказав Олійник.

За матеріалами radiosvoboda.org