Держава фінансуватиме 50% накладів програми «Українська книга»

Державний комітет телебачення і радіомовлення розробив новий Порядок формування програми «Українська книга», який після погодження з міністерствами та відомствами буде затверджено Кабінетом Міністрів. Про це на засіданні Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження заявив голова Держкомтелерадіо Олександр Курдінович.

Новий порядок передбачає зростання накладів видань. Але при цьому держава фінансуватиме 50% випуску книг за програмою (ці видання поширюватимуться по бібліотеках і посольствах), а 50% фінансуватимуть видавці власним коштом і, відповідно, зможуть випускати ці книги на ринок у вільний продаж. Раніше видавці мусили просити дозвіл у Держкомтелерадіо на випуск додаткового накладу для комерційної реалізації випущених за «Українською книгою» видань.

Окрім цього, новий порядок передбачає подання на розгляд Експертної ради, яка розглядає пропозиції видавництв та затверджує перелік видань програми «Українська книга», не лише розширені анотації, а й оригінал-макети майбутніх книг.

Телекритика