«ЛеоПолтвіс»: у Львові презентували антологію про річку-каналізацію

У п’ятницю, 29 липня, у Львові відбулася презентація антології  текстів «ЛеоПолтвіс». До неї увійшли твори 70 авторів, яких об’єднує тема львівської ріки Полтви, котра була закрита в труби ще в XIX столітті. Серед авторів, як письменники, так історики і геологи.

Ініціатором проекту «ЛеоПолтвіс» стала письменниця львівського походження, яка тепер мешкає в Нью-Йорку, Марія Шунь. На презентації пані Марія охарактиризувало  книгу як «літературно-науковий дайджест» про Полтву.  Реалізувало проект видавництво «Піраміда».

Твори близько 70 поетів, прозаїків, науковців зібрані в одній книзі, щоб розказати всім про проблему річки Полтви, яка більше 100 років тому перетворилася на каналізацію. Дати народження авторів не вказуються навмисно, щоб підкреслити, що всі вони існують поза часом, як і Полтва.

На презентації говорили про ріку та читали свої тексти такі поети, як Ігор Калинець, Наталка Пасічник, Люба Якимчук.

«Що може бути благородніше, аніж звільнити ріку?», – сказав на презентації перекладач, письменник, науковець Андрій Содомора, твори якого також увійшли до збірки. «Ця книга («ЛеоПолтвіс») – це наша спільна молитва», – зазначила письменниця Любов Якимчук.

Презентація почалася символічними купальськими пісніми для Полтви на тлі виставки «Доля однієї Ріки», яка проходить в рамках голандсько-українського освітнього проекту в галузі освіти та сталого розвитку «Перші Проліски». Проект реалізується за фінансової підтримки Програми МАТРА (Королівство Нідерланди). Виставка створена авторським колективом Державного природознавчого музею Національної академії наук України у співпраці із Львівським історичним музеєм.

«Друг читача»