Тролейбус-читальня курсує Миколаєвом

З 23 червня Миколаєвом курсує перший в Україні тролейбус-читальня.

Про це повідомила Gazeta.ua співробітниця Миколаївської бібліотеки ім. О. Гмирьова Марина Саричева.

«Ми хочемо повернути нашій країні звання найбільш читаючої. Звернути увагу молоді на те, що крім інтернету, комп’ютерів, нічних клубів, є ще й книги. Для«Бібліомаршруту» обрали 6-й тролейбус, бо він проходить повз п’ять шкіл, чотири вузи та три обласні бібліотеки, включаючи нашу», – сказала вона.

Проїзд у тролейбусі-читальні коштує 1 грн, як і в звичайному транспорті. У салоні пасажирам пропонують близько тридцяти книг. Вони розкладені на сидіннях.

«Наші волонтери роздаватимуть пасажирам буклети з інформацією про книжкові новинки та найбільш популярні твори літератури. Також пропонуватимуть взяти участь в бук-кроссінгу. Тобто можна залишити книгу, щоб її могли почитати інші люди. Або просто взяти собі видання, яке сподобалося. Поки ніхто не лишав своїх книг, а наші розбирають. Щодня співробітники бібліотеки приносять власні книги. Ми ж не можемо бібліотечні роздавати. Найбільшим попитом серед пасажирів користуються сучасні письменники, такі як Дарья Донцова чи Пауло Коельйо. Менше беруть класиків», – розповіла Саричева.

«Бібліомаршрут» працюватиме в Миколаєві до кінця літа.

gazeta.ua