Іван Павло II може стати покровителем електронних ЗМІ

Римські журналісти попросили Папу Римського Бенедикта ХVI призначити святого-покровителя електронних ЗМІ. Найбільш підходящою кандидатурою репортери визнали попередника нинішнього Папи Івана Павла II (у миру Кароля Войтилу), повідомляє італійський портал FNSI.

З цим проханням до Папи звернувся голова Асоціації римських хронікерів (Sindicato cronisti romani) Романо Бартоліні (Romano Bartoloni) на колективній аудієнції суверена Ватикану на площі Святого Петра у Римі. Там же Бартоліні вручив Папі золоту медаль, яку випустили до сторічного ювілею Асоціації.

Репортери Риму довго вибирали відповідного святого на роль покровителя всіх працівників «комунікацій електронної ери». В Інтернет-обговоренні як кандидатів згадували священика і журналіста Максиміліана Колбе (Maximilian Kolbe), який загинув у концтаборі, а також священика Педро Регаладо (Pedro Regalado).

Терміни канонізації польського понтифіка Івана Павла II ще не названі, але журналісти схилилися саме до його кандидатури: за життя Іван Павло II приділяв чимало уваги питанням технологій, а також використання їх у сферах комунікації.

Зараз покровителем усіх журналістів і письменників вважають святого Франциска Сальського, який прославився як письменник. Його книга «Про благочестиве життя» була видана російською мовою.

Нагадаємо, Іван Павло ІІ — 264-й Папа Римський, перший в історії Папа-слов’янин.

24-26 червня Україна святкує 10-річчя візиту Калоля Войтили в Україну.

УНН