Оксана Забужко пише збірку есеїв «З мапи книг і людей»

Відома українська письменниця Оксана Забужко працює над двома збірками есеїстики, одна з яких – про людей та книги, що змінили її життя.

«До кінця року маю підготувати дві книжки есеїстики. Одну в Україні, цілковито нову. А другу – для німецького видавця, який хоче її випустити в 2012 році. До них увійдуть речі, які публікувались, а також нові есе. Підбір матеріалу – це своєрідна філігранна робота, як і підбір картин для виставки. Тобто вибрати зі старого, що публікувалося. Що дописати і доопрацювати, що додати з архіву», – розповіла О.Забужко, повідомляє ZN,UA.

За її словами, українська збірка розповідатиме про людей та книги, що змінили її життя.

«Можу сказати, який буде заголовок української книжки – «З мапи книг і людей». Метафора взята від Генрі Міллера, йому належить ця ідея. Він казав, що якщо говорити про книги та людей, які змінили його життя, то він би це представив у вигляді кімнати з двома стінами. На одній стіні зоряна мапа книжок, на другій стіні зоряна мапа особистостей. «З мапи книг і людей» – це спроба укласти мою мапу. Можливо я навіть продовжу цей проект ще через десять років. Скажімо, «З мапи книг і людей – 2». А зараз готую перший випуск, для читача це буде сюрприз», – зазначила письменниця.

zaxid.net

  • Хмаринка

    Ага, а іще видасть те, що написала у Фейсбуку. Видавання заради видвання?

    • Mavka

      Ну творча криза в людини, всяке буває. А видавати щось треба, щоб читачі геть про неї не забули.