Дзюба хоче подарувати Януковичу свою книгу про українофобів, але не знає адреси

Вчора, у Києво-Могилянській академії відбулася презентація нової книги громадського діяча, інтелектуала, академіка НАНУ Івана Дзюби «Нагнітання мороку: від чорносотенців початку ХХ ст. до українофобів початку XXI ст.».

«Головний імпульс, який сприяв появі такої книги, це антиукраїнська пропаганда, яка помітна у суспільстві, – розповів І. Дзюба в інтерв’ю ZN.UA. – Така риторика чується серед тих людей, які або не хочуть змиритися з існуванням України, або не розуміють сутності і значення нашої державності. В їхній «аргументації» немає нічого нового. Це лише повторення того, що українці чули і на початку XIX століття, і в ХХ-му».

За словами письменника, у визначення «чорносотенці-малороси», про яке він пише, вкладено поняття людей, які втратили відчуття власного коріння, а також гідність. «Такі люди переймаються несвідомою, а інколи і патологічною ненавистю до всього того, що нагадує їм про «втрачене»… Відносно «чорносотенства» є дещо аналогічне явище – «яничарство»… Так, може це більш загальноросійське явище? Це істинно «русские люди», які були досить активні на території України. І у них особлива специфіка ненависті до свого втраченого кореня», – пояснив І. Дзюба.

Автор наголосив, що хотів би подарувати екземпляр своєї книги президенту Віктору Януковичу: «Я б хотів особисто надіслати йому цю книгу про українофобів… Але, на жаль, не знаю його адреси! Колись надіслав своє звернення одній особі з оточення Віктора Федоровича… Так мені надійшла відповідь: мовляв, звернення «не по формі»! Після цього більше не звертався… А коли була б особиста нагода, то звісно, вручив би такий екземпляр і декому з «ідеологів» Партії регіонів».

При цьому І. Дзюба підкреслив, що хоче зробити це «не для того, аби нав’язувати комусь свою думку, а щоб ті політики переконалися: інші погляди та інші ставлення – до надзвичайно важливих речей».

ZN.UA.