Оголошено «День добровільної здачі порнографічної продукції»

15 червня Громадська кампанія проти встановлення цензури оголошує «День добровільної здачі порнографічної продукції». Громадські активісти принесуть до будівлі Адміністрації Президента України всесвітньо відомі картини та книги, які за визначеннями Закону «Про захист суспільної моралі» та критеріями Національної експертної комісії із захисту суспільної моралі можуть бути заборонені як «порнографія» або «пропаганда насильства».

За словами організаторів, тримати вдома деякі визнані шедеври світової літератури та мистецтва знову стає небезпечно – Національна експертна комісія поновила свою роботу. Деякий час тому в українського суспільства з’явилася надія, що здоровий глузд переможе і країна позбудеться ганебного та неправового закону, який не відповідає європейським критеріям якості законодавства та посягає на свободу висловлення думок. Але цього не сталося: з благословення президента парламентська більшість не підтримала законопроект про скасування закону «Про захист суспільної моралі». Схоже, що НЕК отримала карт-бланш, майстри української моралі знову беруться за свою справу, а значно зміцніла прокуратура вже чекає на їхні нові рішення.

Під час акції активісти запропонують Президентові використати величезну коробку сірників для боротьби з «порнографією». Склавши витвори мистецтва біля Адміністрації Президента так, як це робили середньовічні інквізитори та їхні нащадки в середині минулого сторіччя, учасники акції будуть чекати на рішення голови держави. Суспільство хоче бачити, що обере гарант Конституції: відвернеться від усього цивілізованого світу, спаливши частину його культурної спадщини, чи дослухається до вимог представників громадянського суспільства та направить подання до Конституційного Суду України, оскаржуючи конституційність норм цього ганебного закону.

Акцію буде проведено в рамках Громадської кампанії проти встановлення цензури ЗМІ та творів мистецтва та, яка адмініструється Правозахисним центром «Поступ» у партнерстві з Гельсінським фондом прав людини (Варшава) за фінансової підтримки Інституту Відкритого Суспільства (OSI).

Початок  о 12.30.

За матеріалами УНІАН та tisk.org.ua