Муракамі на врученні премії Каталонії критикував батьківщину за аварію на АЕС «Фукусіма-1»

Найвідоміший у світі сучасний японський письменник Харукі Муракамі вважає, що аварія на АЕС «Фукусіма-1» стала наслідком колективної помилки його співвітчизників, які забули про трагедію Хіросіми і Нагасакі в гонитві за «ефективністю і зручністю», повідомляє gazeta.ru.

Він заявив про це в Барселоні на церемонії вручення міжнародної премії Каталонії, якою нагородив його уряд іспанської провінції. «Після Хіросіми і Нагасакі ми повинні були постійно говорити «ні» ядерній енергії. Однак ми своїми руками повторили помилку», – заявив письменник.

Муракамі нагадав про те, що Японія на державному рівні проводила політику ядерної енергетики, проголошуючи її «високоефективною системою вироблення електрики». У результаті країна, розташована в зоні підвищеної сейсмічної активності, вийшла на третє місце у світі за кількістю АЕС, а незгодні з таким підходом «були відкинуті на задвірки, як нереалістичні мрійники».

«Зараз ми повинні сконцентрувати весь свій інтелект, щоб на національному рівні знайти заміну атомній енергії, – продовжив Муракамі. – Тільки так можна взяти на себе колективну відповідальність за жертви Хіросіми і Нагасакі. Не треба боятися мрії. Не можна, щоб нас, як стадо, вічно поганяли погані собаки, ім’я яким – «ефективність» і «зручність».

Міжнародна премія Каталонії присуджується за вагомий внесок у розвиток культурних, наукових і людських цінностей. Муракамі вже повідомив, що направляє її грошовий еквівалент у розмірі 80 тисяч євро у фонд допомоги жертвам і потерпілим, повідомляє ИТАР-ТАСС.