«Світ Миколи Лисенка. Національна ідентичність, музика і політика України ХІХ – початку ХХ століття»

У Тернополі видали книгу-альбом «Світ Миколи Лисенка. Національна ідентичність, музика і політика України ХІХ – початку ХХ століття», де викладено маловідомі факти про життя і творчість основоположника української музики. Спогади, листи та документи зібрали в одній книзі Тамара Булат і Тарас Філенко.

Книга надрукована у видавництві «Майстерня книги» та видана за сприяння Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні і фонду «Відродження».

«Історія написання цієї книги-альбому – довга та напружена, – зауважила головний редактор Ольга Крекотень. – Перше видання містило здебільшого фото. Згодом вирішили перевидати його та доповнити текстом», цитують «20 хвилин».

Також збірник переклали англійською. У книгу входять розповіді про діяльність широкого кола культурних діячів, артистів, музикантів, художників, літераторів, які сприяли національному розвиткові української літератури, музики та мистецтва.

«При написанні і впорядкуванні цього збірника використали матеріали архіву Миколи Лисенка, що зберігається у Львівській консерваторії, – продовжує один із авторів Тарас Філенко. – А готували цю книгу близько сотні людей, небайдужих до історії української музики».

Закінчується видання, цінним для музикознавців і етнологів, списком композицій, літературних праць і практично всіх творів Миколи Лисенка. Книгу розповсюдять по всіх книгозбірнях обласних центрів України.