Одесити передали Шкляреві ще 14 тисяч гривень на фільм

В Одесі прихильники творчості лауреата Народної Шевченківської премії Василя Шкляра, що прийшли на творчий вечір письменника, передали 14 тис. грн на екранізацію його роману «Чорний ворон. Залишенець».
Як повідомляється, зустріч відбулася в Українському академічному музично-драматичному театрі – одному з найбільших глядацьких залів міста. Зал театру був переповнений, на зустріч прийшли більше тисячі шанувальників творчості літератора.

– Одеса мене схвилювала і вразила. Тому що вже були зустрічі в багатьох великих містах, але стільки шанувальників літератури, причому без жодної реклами, ще не збиралося. І хто мені скаже, що Одеса – не українське місто, – сказав Шкляр, призупинивши автограф-сесію і піднявшись на сцену.

Учасники зустрічі буквально засипали ведучого – театрального режисера Сергія Проскурню – сотнями записок з приводу прототипів героїв резонансного твору.
Виступаючи від імені Українського клубу Одеси, який організував зустріч міської громади з письменником, Зоя Казанжи та Андрій Юсов подякували гостю за те, що «звертаючись до трагічних сторінок історії, він допомагає сьогоднішнім своїм читачам відчути себе громадянами-патріотами України».
Також Клуб подарував письменникові чашку зі своїм логотипом, сертифікат-подяку і видану нещодавно за сприяння клубу книгу-дослідження «Чорноморська хвиля української революції: провідники національного руху в Одесі у 1917-1920 роках».

З огляду на те, що всесвітньо відомий польський режисер Єжи Гофман дав згоду на здійснення екранізації роману «Чорний ворон», учасники зустрічі зібрали і передали 14 тис. грн на створення фільму.

korrespondent.net