Янукович проігнорував лауреатів Шевченківської премії та відмовив у зустрічі

 

50-річний ювілей Національної премії імені Тараса Шевченка «звели на пси». Віктор Янукович демонстративно проігнорував прохання понад 70 найвідоміших шевченківських лавреатів зустрітися з ними на честь круглої дати. Натомість митців запросили (аж 6 червня) до столичної філармонії, аби вшанувати річницю премії концертом та вечерею для «дорогих» гостей.

Більшість лаувреатів не схотіли створювати масовку відчіпного свята – відбулося воно в напівпорожній залі, залишивши у багатьох гіркий осад.

Із посадовців лавреатів привітали Ганна Герман та Юрій Богуцький. А голова Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка Борис Олійник  без зайвого пафосу заявив зі сцени про те, що він залишає посаду. Не ті часи, не та мораль. По цих словах поет залишив і залу філармонії. Нагадаємо, що Борис Олійник головував у Комітеті по-своєму рекордний термін – всього лиш один рік.

Не підсолодили гірку пігулку і щедро накриті столи, за якими теж було більше випадкових людей, аніж запрошених лауреатів. Схоже, інтрига з найпрестижнішою премією країни наростає. Хто ж тепер очолить Шевченківський Комітет? Видатний митець-камікадзе чи, може, якийсь Гундяєв? Адже через три місяці розпочнеться висунення нових номінантів – 2012 року. Чи піде до того часу з посади міністр Дмитро Табачник? Чи й надалі обкушуватиме мізерний рейтинг нинішньої влади?