Пародії на Забужко і Жадана презентував Сергій Руденко

1 червня у рамках фестивалю «Книжковий Арсенал» Сергій Руденко презентував збірку «Пантеон класиків». До збірки увійшли пародії та епіграми на сучасних письменників: Оксану Забужко, Сергія Жадана, Степана Процюка, Андрія Кокотюхи, Богдана Жолдака та інших. Окрім пародій збірка містить шаржі. Їх намалював київський художник Володимир Гарбуз.

«Усі, про кого я писав епіграми чи пародії, ображаються. Бити не б’ють, але всяке бувало. Не розумію чого, вони ще мені пляшку за це мають ставити. Якщо про них пишуть – значить вони популярні», – говорить Руденко.

Послухати пародії на себе прийшли поети Роман Кухарук, Сергій Пантюк, Олександр Бригінець та Максим Розумний.

«У книжці багато пародій на Юрка Позаяка. Він був моїм викладачем стилістики в університеті, – каже Руденко. – Пам’ятаю, моя перша пародія була на його рядки з вірша «Якщо тебе ненароком. Гепнуло шлакоблоком. Вважай тобі повезло: Останнє в житті западло». На що я написав «Іду з стилістики в кіно, Назустріч Позаяк чвалає, Ну ось – останнє западло, Найбільшого в житті немає!». На першій парі зі стилістики я його запитав, чи слова «На каруселі блядь кружляє…» це з його вірша? Він почервонів, але признався. Після того я дуже довго здавав йому екзамен зі стилістики. З Юрком ми потоваришували вже пізніше».

На презентацію зі спізненням приходить співачка Анжеліка Рудницька. Кілька хвилин слухає епіграми Руденка, а потім говорить: «Щось зовсім недитячі вірші ти читаєш в День захисту прав дітей. А коли будуть епіграми на український шоу-бізнес, на друзів з фейсбуку, на політиків?»

«Потрібно не епіграми, а епітафії на українських політиків!» – жартує письменниця Лада Лузіна. Епітафії – надгробні написи або промови, написані з приводу чиєїсь смерті.

Електронну версію «Пантеону класиків» Сергія Руденка можна було купити ще рік тому за 3 гривні 44 копійки в Інтернеті. Паперовий варіант тепер можна придбати за 20 гривень.

gazeta.ua