* Україна * Львів * Чернівці * Ужгород * Луцьк * Івано-Франківськ * Тернопіль * Рівне * Світ * Західна Україна Під час львівської акції «Подаруй дитині книжку» зібрали понад 15 тисяч книг

Під час львівської акції «Подаруй дитині книжку» зібрали 15 461 книг, серед них в хорошому стані – 11 061, у незадовільному – 4 400 книг. Акція тривала з 30 березня до 30 квітня у Львові.

Про це 31 травня на прес-конференції повідомила організатор, президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль.

«Серед книг у хорошому стані багато нових, натомість ті, що у незадовільному, часто російською (мета акції – зібрати виключно українські книги), старі видання, розмальовки, які уже розмальовані, палітурки від книг – майже усі ці книги підуть в макулатуру, натомість ті книги, які в хорошому стані, але російською, передадуть у відповідні заклади», – зазначила президент ГО «Форуму видавців».

За її словами, найбільше книг для дітей зібрали під час акції: Львівський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (3080), відділ освіти Дрогобицької міської ради (2153), ЛМО Партії регіонів (1050), Холдинг емоцій «!Фест» та видавництво Старого Лева (859) та ін.

Олександра Коваль зазначила, що під час акції було зібрано 18 926 грн благодійних пожертвувань, на які закуплено у видавців за гуртовими цінами 1688 книг. Рішенням опікунської ради акції 12360 книг передадуть у 56 дитячих будинків та в школи-інтернати Львова та Львівської області, 389 книг – для поповнення фондів двох бібліотек у Сокальській ЦБС, які постраждали від пожежі.

«Найбільше підтримки акції надійшло не від бізнесу, а від приватних осіб. Ми вдячні ЛМО Партії регіонів за те, що вони, окрім того, що в осередках зібрали понад 1000 книг, також надають нам безкоштовно транспорт, щоби довезти книги до місця призначення. Для нас це важливо, оскільки минулого року на транспортні послуги ми витратили понад 10 тис. грн, а для організації, яка проводить акцію за свої кошти, це значна сума. Цього року депутати Львівської обласної ради більше долучилися до акції, ніж депутати Львівської міської ради, – зазначила Олександра Коваль. – Маю надію, що з кожним роком до акції долучатиметься все більше людей, і ми зможемо зібрати 100 тис. книг».

zaxid.net