Британські читачі можуть спонсорувати написання творів відомих письменників

Потенційні читачі зможуть спонсорувати процес створення та видання творів, ідеї яких їм сподобаються заздалегідь.

Організатори проекту, що отримав назву Unbound – літератори Ден Кіран (Dan Kieran), Джастін Поллард (Justin Pollard) і Джон Мітчінсон (John Mitchinson) – сподіваються, що знайшли новий спосіб об’єднати письменників та їхню аудиторію: «Читачі повинні мати більше впливу на процес видання книг. Жодних посередників і маркетологів, тільки автори, читачі та великі ідеї», – заявлено в прес-релізі.

Нова платформа буде працювати таким чином: письменник виносить ідею свого твору на суд потенційних читачів, і ті з них, кому потрібна книга, можуть проспонсорувати процес її створення та подальшого видання. Якщо за 50 днів письменник набирає необхідну суму, він починає роботу над рукописом. Якщо охочих отримати книгу виявиться недостатньо, ті, хто розщедрився, отримують гроші назад.

Розмір пожертв варіюється від 10 фунтів стерлінгів до повного фінансування проекту. При мінімальному внеску читач отримує цифрову копію книги, у кінці якої згадується його ім’я, а також можливість стежити за процесом створення твору в спеціальному ком’юніті, де будуть викладатися окремі глави, ексклюзивні інтерв’ю автора та інші матеріали. Також там можна буде поспілкуватися із самим письменником та однодумцями. Зі збільшенням розміру платежу зростає і кількість різноманітних бонусів: 250 фунтів включають уже обід з автором, два примірники книги в твердій обкладинці з персональною присвятою, підписані постери та інші приємні дрібниці. Автор буде отримувати 50% доходу. Поширенням екземплярів, призначених для масової аудиторії, буде займатися партнер Unbound – британське видавництво Faber & Faber.

Організатори запевняють, що більшість літераторів, залучених до проекту, будуть відомими. На даний момент ініціативу підтримали п’ять авторів, кожен з яких почав збір коштів. У тому числі – відомий актор, режисер, сценарист і письменник в одній особі – Террі Джонс (Terry Jones), письменники Тібор Фішер (Tibor Fischer) і Емі Дженкінс (Amy Jenkins), яка планує створити свою першу книгу за останні десять років.

pro-books.ru