Міліція трохи не зірвала концерт гуртів “ТАРТАК”, “Скай”, “ТНМК” у Києві. Але його проведуть навіть без великої сцени

У Києві міліція трохи не зірвала великий музичний концерт на Софійській площі за участю гуртів “ТАРТАК”, “Скай”, “Танок На Майдані Конго”, що мав відбутися 20 травня.

Про загрозу зриву концерта повідомив на прес-конференції голова оргкомітету IV літературно-мистецького фестивалю “Київська Барикада” імені Юрка Покальчука, народний депутат України Олесь Доній, передає УНІАН.

Він нагадав, що цей гала-концерт мав відбутися в рамках фестивалю “Київська Барикада”.

За словами Донія, фестиваль та концерт є абсолютно неполітичними заходами, і протягом перших трьох днів все йшло нормально, але вчора вдень співробітники Державтоінспекції за десять метрів від місця, де мав відбуватися концерт (Софійська площа), зупинили машину з технічним устаткуванням, необхідним для його проведення.

Доній повідомив, що організатори мали всю необхідну документацію для встановлення обладнання, включно з квитанцією оплати послуг міліції, але співробітники ДАІ вимагали додаткові дозвільні документи.

Фуру ввечері відігнали за межі Києва, а сьогодні зранку її знову зупинили біля Оперного театру на вулиці Володимирській, і, незважаючи вже на наявність додаткових документів, які 19 травня вимагали інші співробітники ДАІ, техніку знову не пропускають без будь-яких пояснень.

Доній пояснив, що для того, аби встановити велику сцену, потрібно 12-18 годин, а концерт мав початися за декілька годин – о 19.30, тобто концерт вже зірвано.

Він припускає, що влада просто злякалась такого заходу, де з великої сцени буде лунати тільки українська музика, українська поезія, без російських ведучих та російської “попси”.

Доній висловив нерозуміння, що могло владу злякати в неполітичній українській поезії та музиці. Він зауважив, що фестиваль був присвячений пам’яті їхнього друга – Юрія Покальчука. “Нам було не до політичних закликів, і мені дуже прикро, що зараз намагаються наступити на горло українській пісні, українській поезії”, – підкреслив він.

“Але я думаю, що ми прорвемося. Українська культура виживала і в кращі, і в гірші часи. Я думаю, ми просто зараз заб’ємо їх літературою. Не дадуть цей концерт провести – ми проведемо інший, ми їх заб’ємо інтелектом і культурою”, – підкреслив він, зазначивши, що організатори попри все зберуться на Софійській площі, і припустив, що просто читатимуть вірші, співатимуть без допомоги техніки.

Однак після того як інформацію про перешкоди до проведення заходу поширили ЗМІ, “раптово все припинилося”, повідомив пізніше Олесь Доній. “Тож я радий повідомити, що концерт таки відбудеться. “ТАРТАК”, “Скай”, ТНМК підтвердили свою участь. Можливо, на жаль, сцена буде меншого розміру – щоб встигнути встановити, робитимемо без даху, але якісний звук, світло буде”, – пообіцяв він.

Доній також висловив сподівання, що запланована на 21 травня у рамках фестивалю “Ніч поезії” просто неба відбудеться. Акція проходитиме біля пам’ятника княгині Ользі на Михайлівській площі. Будуть виступи літераторів, музичний супровід бардів, вогняне шоу.

Фестиваль “Київська Барикада” імені Юрка Покальчука проходить у Києві 17-21 травня. Головною його метою є популяризація сучасної української літератури.

Зазначимо, письменник і поет Юрій Покальчук пішов із життя на 67-му році життя у 2008 році.

Його перу належать книги “Хто ти?”, “І зараз, і завжди”, “Кольорові мелодії”, “Великий і маленький”, “Шабля і стріла”, “Двері в…”, “Інша сторона місяця”, “Інше небо”, “Одіссей, батько Ікара”, “Вони говорять”, “Час прекрасний”.

www.newsru.ua