Попередні підсумки «Коронації слова»: понад 260 автоів «короновані» протягом одинадцяти років

19 травня відбулася прес-конференція літературного конкурсу «Коронація слова». До офіційного оголошення переможців 11-го Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова» залишилось зовсім небагато часу. Церемонія нагородження дипломантів та лауреатів відбудеться другого червня у виставковому центрі «Acco International». Її цьогорічна програма обіцяє бути надзвичайно насиченою та яскравою. Серед дипломантів року 2011-го чимало нових облич, а саме: Юрій Сорока з романом «Арахнофобія», Маріанна Малина з романом «Фіолетові діти» перекладений грецькою мовою, а також  рекордсмен за кількістю «коронувань» Андрій Кокотюха з романом «Пророчиця». Цьогорічними переможницями у номінації «Вибір видавців» стали сестри Світлана Горбань та Наталя Лапіна з романом «Надія: сплутані пазли».

За одинадцять років існування  конкурс «Коронація слова», за словами Юлії Джугастрянської, куратора номінації романи «Романи», відкрив читацькому загалу 261 автора. А відтак, роль цього конкурсу, який об’єднує не лише письменників, але й критиків та читачів, у процесах розвитку сучасної української літератури важко переоцінити.

«Без творчих людей наше життя стало б сірим і буденним, – зазначив Юрій Логуш, засновник конкурсу «Коронація слова», Голова Правління компанії Крафт Фудз Україна», віце-президент Kraft International. – Пригадаймо, середину 90-х років, коли на появу нового роману у книгарнях можна було чекати дуже довго. І ми дуже тішимось, що нині завдяки «Коронації слова» маємо можливість виправити ситуацію, відкриваючи нові обличчя вітчизняної літератури у різноманітних жанрах, які щороку доповнюються та вдосконалюються».

Новинкою цьогорічною «Коронації слова» стане номінація «Дитяча література», у межах якої переможці отримають нагороди за найкращу дитячу книжку, п’єсу та пісню.

 

Тетяна Землякова