Французькі видавці вимагають від Google близько 10 мільонів євро відшкодувань за оцифровані книги

Три учасники видавничого ринку Франції подали колективний позов, звинувачуючи інтернет-гіганта у неправомірному оцифруванні книг для проекту Google Books.

Антуан Галлімар (Antoine Gallimard), який очолює видавництво Gallimard, про свій намір судитися з Google з-за оцифрованих книг заявив уже більше року тому, на Паризькому книжковому салоні-2010. Тоді ж він активно закликав колег об’єднати зусилля, щоб колективно протистояти порушнику спокою світового книжкового співтовариства. Як підкреслив тоді Галлімар, прийшов час продемонструвати Google, що гравці видавничого ринку готові встати на захист авторських прав – принаймні, у Франції.

До конкретних дій справа дійшла, однак, лише тепер. За повідомленням журналу The Bookseller, на початку травня позов проти Google разом подали три французькі видавництва – Gallimard, Flammarion і Albin Michel. У документі повідомляється, що в рамках проекту Google Book Search були незаконно відскановані 9797 найменувань книжок (4 302 – Gallimard, 2 950 – Flammarion, 2 545 – Albin Michel), і необхідна компенсація за кожне з них складає тисячу євро. Загальна сума, в яку видавці оцінили свої збитки, таким чином, досягає майже 9,8 мільйона євро. За такою ж схемою розраховувалася компенсація в аналогічному позові, поданому кілька років тому компанією La Martiniere – власником видавничого дому Editions du Seuil. Суд задовольнив вимоги видавця в грудні 2009 року – і це був перший прецедент, коли у зв’язку з проектом Google Books було винесено офіційне звинувачення.

Зараз організатори книжкового проекту Google в черговий раз переробляють угоду з авторами і видавцями. Суддя Денні Чін після року роздумів у березні відхилив документ в його останній редакції.

pro-books.ru