В Ужгороді презентували енциклопедію про карпатських русинів

У середу, 11 травня, в обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація «Енциклопедії історії та культури карпатських русинів».

 

Як повідомив головний автор та відповідальний редактор видання Павло Роберт Магочій, академік і професор Торонтського університету, книга є перекладом другого, доповненого і переробленого видання «Encyclopedia of Rusyn History and Culture», яке вийшло 2005 року у видавництві Торонтського університету.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі обласної ради, на 850 сторінках видання міститься понад 1100 ілюстрацій, 13 карт, унікальні архівні фотографії, які вперше друкуються. Дане видання є першою енциклопедією, присвяченою історичному минулому та культурі карпатських русинів усіх країн, де вони мешкають, – зазначив академік.

«Дана енциклопедія – універсальна книга. Вона – взірець толерантності й повинна стати своєрідним орієнтиром для всіх, хто прагне будувати цивілізоване суспільство – де усі народи мають рівні права та можливості», – зазначив Павло Роберт Магочій.

За його словами, майже 200 примірників книги найближчим часом буде передано в бібліотеки, школи та музеї краю.

zaxid.net