Люко Дашвар продовжила «Райцентр» написавши перший роман нової трилогії

Авторка романів «Село не люди», «Кров з молоком», «Райцентр» і «Мати все», 57-річна Люко Дашвар написала нову книгу.

П’ятий роман авторки «Макар» стане першим у трилогії «Биті є». Письменниця присвятить її уже відомим персонажам роману «Райцентр» (2009) — Макару, Максу і Гоцику.

«Для мене книга «Райцентр» найважливіша, хоч у неї найменший успіх, – каже письменниця.- Всі мої романи — просто історії. А от «Райцентр» — зріз нинішнього молодіжного суспільства. Тому я вирішила його нахабно продовжити».

За словами письменниці, її герої — типові сучасні молоді люди.

«Я щодня бачу, що відбувається з моїми дітьми, спілкуюся з їхніми друзями. Таких людей багато серед друзів моїх дітей — обов’язково два типажі: один компромісний (Макар), а другий (Гоцик) вільний до втрати пульсу, Він розмінюється на дрібниці, але по великому рахунку ніколи не розміняється. Макс-метросексуал. Це моє внутрішнє сприйняття нинішньої «золотої»молоді. Він — ілюстрація до знецінення поняття «праця». Нині ж головне прилаштуватися, а не трудитися», – зазначила Дашвар.

На початку трилогії авторка змусить своїх персонажів шукати відповіді на всі нерозв’язані питання «Райцентру».

«Відповідь, як жити, є у Макара: він переступає через моральні принципи і стає коханцем немолодої жінки. Натомість Макс і Гоцик лишаються на Костянтинівській і поки що не мають такої відповіді. В кінці трилогії у Макара не буде відповіді, як жити. Макс матиме відповідь, але негативну, а в Гоцика буде відповідь позитивна», – зауважила письменниця.

З власних дітей, зізналася авторка, персонажів не списує.

«Синові 28, а дочці 30 років. З них ніколи типажів не пишу. Їх у моїх книгах немає», – підкреслила вона.

Над романом «Макар» письменниця працювала протягом місяця і закінчила його на початку травня. Як і перші чотири книги авторки, роман вийде друком у харківському видавництві «Клуб сімейного дозвілля» Презентація книги планується під час ХVII форуму видавців у Львові 13-19 вересня.

gazeta.ua