Люко Дашвар продовжила «Райцентр» написавши перший роман нової трилогії

Авторка романів «Село не люди», «Кров з молоком», «Райцентр» і «Мати все», 57-річна Люко Дашвар написала нову книгу.

П’ятий роман авторки «Макар» стане першим у трилогії «Биті є». Письменниця присвятить її уже відомим персонажам роману «Райцентр» (2009) — Макару, Максу і Гоцику.

«Для мене книга «Райцентр» найважливіша, хоч у неї найменший успіх, – каже письменниця.- Всі мої романи — просто історії. А от «Райцентр» — зріз нинішнього молодіжного суспільства. Тому я вирішила його нахабно продовжити».

За словами письменниці, її герої — типові сучасні молоді люди.

«Я щодня бачу, що відбувається з моїми дітьми, спілкуюся з їхніми друзями. Таких людей багато серед друзів моїх дітей — обов’язково два типажі: один компромісний (Макар), а другий (Гоцик) вільний до втрати пульсу, Він розмінюється на дрібниці, але по великому рахунку ніколи не розміняється. Макс-метросексуал. Це моє внутрішнє сприйняття нинішньої «золотої»молоді. Він — ілюстрація до знецінення поняття «праця». Нині ж головне прилаштуватися, а не трудитися», – зазначила Дашвар.

На початку трилогії авторка змусить своїх персонажів шукати відповіді на всі нерозв’язані питання «Райцентру».

«Відповідь, як жити, є у Макара: він переступає через моральні принципи і стає коханцем немолодої жінки. Натомість Макс і Гоцик лишаються на Костянтинівській і поки що не мають такої відповіді. В кінці трилогії у Макара не буде відповіді, як жити. Макс матиме відповідь, але негативну, а в Гоцика буде відповідь позитивна», – зауважила письменниця.

З власних дітей, зізналася авторка, персонажів не списує.

«Синові 28, а дочці 30 років. З них ніколи типажів не пишу. Їх у моїх книгах немає», – підкреслила вона.

Над романом «Макар» письменниця працювала протягом місяця і закінчила його на початку травня. Як і перші чотири книги авторки, роман вийде друком у харківському видавництві «Клуб сімейного дозвілля» Презентація книги планується під час ХVII форуму видавців у Львові 13-19 вересня.

gazeta.ua

 • Anna

   Роман за місяць? Оце продуктивність праці!

 • Anna

   Роман за місяць? Оце продуктивність праці!

 • lala

  Ой, круто!!!! мені дуже подобається ця авторка!! кому потрібно її романі можна знайти ось тут http://www.bookclub.ua/read/dashvar/

 • Mavka

   Цікаво, яка якість тексту, якщо такі темпи написання?

 • Хмаринка

  Згадала старий анекдот про секретарку, яка друкувала 1200 знаків на хвилину. “Така дурня виходить!” – сміялася вона

 • Світлана

  А я, як редактор видавництва, знаю, що авторка писала роман півроку. То питання до журналістів, звідки вони таке взяли.

  • Mavka

   може й до журналістів, а може й ні. може то авторка так сказала. звідки ви знаєте? 

 • Можна й за місяць, якщо були попередні чорновики і заготовки стандартні тут теж не пасуть задніх…

 • анна

  Я такого не ожидала от украинской литературы. решила почитать что-то на украинском языке, что бы вернуть навыки украинской разговорной речи, купила “Мати все” Люко Дашвар. После этого в течении недели прочитала все ее книги, продавцы в магазине уже улыбались, когда я приходила за очередной книгой… А книгу “Биті є” я купила в первый же день ее реализации и теперь с нетерпением жду выхода продолжения…Последняя книга перевернула мое сознание и я начала задумываться агде мой “космос”, он уже был у меня или еще в переди и как вырваться из этого сплошного “нічіра”… Главная уникальность ее книг, они обеспечивают “Эффект присутствия” там рассказываются истори о простых наших людях, тебе кажется что герои ходят с тобой по улицами заходят в те же магазины, что и мы… 

 • Neroexpress

  Я только не поняла так кто же фабрику отобрал у Макара?

 • Yulya_tustanovska

  коли вийде наступна книга ??