У Києві відбудеться тиждень актуальної української п’єси (ОНОВЛЕНО)

Читки сучасних українських авторів відбуватимуться в київських театрах з 11 по 16 травня. Про це Тижню повідомили організатори заходу.

«Тиждень актуальної української п’єси» – це шість днів читань сучасної української драматургії, яка буде представлена широкому колу глядачів, професійній театральній аудиторії та представникам ЗМІ на різних театральних майданчиках міста Києва за участю акторів та режисерів київських академічних та незалежних театрів.

Відбір текстів для читок проходив на основі п’єс, що були надісланні організаторам протягом квітня.

Відкриється «Тиждень» п’єсою Валерія Бобровича «Кавказ» про українських вояків в російсько-грузинській війні в режисурі Сергія Проскурні, та текстом офф-програми Максима Курочкіна в постановці Андрія Мая в Молодому театрі. В четвер в театрі «Відкритий погляд» читають тексти Віталія Харамана «Війна», Артура Млояна «Сімейні люди про втрачені життя жителів селищ міського типу, та Марисі Нікітюк «Залишені» про порожнечу сучасних людей. В п’ятницю 13 в Центрі Леся Курбаса о 19.00 відбудеться презентація тексту Олега Гончарова «Доктрина Менделя. 1933» – жорсткий і безапеляційний текст про звірства Голодомору. О 20.00 розпочнеться читка напівмаркесівських магічних монологів Катерини Бабкіної у виконанні Галини Стефанової. Завершиться ж п’ятниця читкою «Язичників» пам’яті загиблої в Домодєдово Анни Яблонської в постановці Павла Юрова.

Суботній марафон актуальної драматургії продовжиться в театрі «ДАХ» о 14.00 читанням п’єси Ірини Гарець «Мамин хрестик» – складне життя підлітків, школа, батьки, смерть. Продовжить текст Ольги Мацюпи «Ностальгія за мрією», про даремно прожите життя та велику рибу-кит в постановці Олександри Правосуд. В цей день буде представлена п’єса з розряду магічних химер «Бджоли» Сергія Лисенко та поетичні мініатюри Сергія Щученко, а також хуліганський текст Олега Юніша «Сірі будні Єнотів» та докустьоб «Макдональдза» «Жидкость» Юлії Капусти та Дениса Григораша.

В неділю з 12.00 в Молодому театрі пройдуть офф-програмні читки учасників драматургічної лабораторії лондонського театру Роял Корт, а о 17.00 буде представлена документальна п’єса про місто Черкаси, черкаського театру ім.. Шевченка та центру «Текст». Завершить вечір о 19.00 читкою Станіслава Мойсеєва п’єси Наталії Ворожбит «Змішанні почуття». 16 травня о 17.00 планується провести круглий стіл, присвячений проблемам сучасної української драматургії.

У рамках проекту планується провести своєрідний «шоу-кейс» сучасної української драматургії для столичних та регіональних театрів, на який будуть запрошенні директори та режисери театрів України: міст Черкаси, Одеса, Херсон, Львів, Харків, Луганськ, Донецьк, Івано-Франківськ та ін.; театральні діячі з Росії та Польщі, а також круглий стіл за участю українських і зарубіжних митців. Вони також будуть залучені до щоденних обговорень.

В рамках цього проекту Київський академічний Молодий театр представляє читання п’єси Наталки Ворожбит «Змішані почуття»

(«Смешанные чувства»). Головна героїня п’єси – Таня – живе у великому місті. Вона продюсер на телебаченні. Вдягається від Шанель та інших. Відпочиває у п’ятизіркових готелях на екзотичних островах. Але родом Таня із села Борщі. Саме туди вона вимушено повертається в найважчі часи свого життя: смертельно хвора мати і немунче розлучення  з чоловіком…

Читання відбудеться 15 травня 2011 року

на Камерній сцені театру, початок о 19.00.

Увага!!! Кількість квитків обмежена! Поспішайте!!!

 

Ціна квитків – 30 грн. Придбати квитки можна у касі  театру.

Адреса театру: вул. Прорізна, 17

(ст.м. «Хрещатик», «Золоті ворота»,«Театральна»)

тел. для довідок: 234-62-51

тел. каси театру: 278- 73- 92 – безкоштовне бронювання квитків

Каса працює без вихідних з 11.00 до 15.30 та з 17.00 до 19.30

 

«Тиждень актуальної української п’єси» – перший крок довготривалого проекту з розвитку молодої української драматургії.