Українські драматурги будуть вчитися у майстрів театру Royal Court

Британська Рада в Україні та театр Royal Court (Лондон) оголосили результати конкурсу на участь у міжнародній програмі співпраці з українськими драматургами. За рішенням представників Royal Court, у програмі візьмуть участь наступні семеро конкурсантів:

Маріам Агамян
Павло Ар’є
Віра Маковій
Євген Марковський
Оксана Савченко
Володимир Снєгурченко
Марина Соколян

«Вибір був надзвичайно важким, — відзначила Еліз Доджсон, директор міжнародної програми Royal Court, яка відвідала Україну наприкінці лютого 2011 р. — Рівень українських конкурсантів був дуже високий. Ми щиро дякуємо усім, хто подав свої заявки, і хочемо відмітити молодих талановитих драматургів, які не потрапили до сімки переможців. Ми сподіваємось продовжити співпрацю з ними у наступній програмі.»

 

Організатори отримали близько 60 заявок українською та російською мовами з різних регіонів України. Заявки перекладались англійською фаховими перекладачами та розглядались у відповідності до критеріїв відбору, оголошених на початку конкурсу. Рішення про відбір сімох фіналістів було прийняте представниками театру Royal Court.

Перший воркшоп програми відбудеться 7–14 травня у м. Тбілісі (Грузія), де до українських учасників приєднаються семеро переможців грузинського відбору та режисери і сценаристи театру Royal Court. Учасники опрацьовуватимуть ідеї для п’єс, які вони хотіли б написати разом з представниками театру. По завершенні воркшопу учасникам дається три місяці на підготовку чорнового варіанту своєї нової драматичної п’єси, над якою вони працюватимуть протягом наступних етапів 18-місячної програми.

Театр Royal Court впроваджує аналогічні програми в багатьох країнах вже понад 20 років. Це шанс для молодих драматургів отримати фахову допомогу у написанні сучасних драматичних п’єс та їхній постановці у місцевих театрах чи на сцені Royal Court.

www.britishcouncil.org