Задоволення в читанні: Сьогодні відзначаємо Всесвітній день книги

23 квітня в усьому світі відзначається День книги та авторського права. Свято було засновано у 1996 році на 28-й сесії ЮНЕСКО і відтоді відзначається в цей день щорічно.

Дату було обрано не випадково: саме 23 квітня 1616 року померли Мігель де Сервантес, Вільям Шекспір (за юліанським календарем) і Інка Гарсіласо де ла Вега. Це також день народження або смерті таких відомих авторів, як Моріс Дрюон, X. Лакснесс, Володимир Набоков, Дж. Пла і Мануель Мехіа Вальехо.

Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка відбувалася в 1995 році у Парижі вирішила віддати в цей день данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх (і особливо молодь) знаходити задоволення в читанні і поважати внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства.

Конференція заснувала Всесвітній день книги та авторського права і Премію ЮНЕСКО за пропаганду ідеалів толерантності в дитячій та юнацькій літературі.

Сама ж традиція святкування Дня книги народилася у Каталонії, де 23 квітня (у День Св.Георга) з кожною проданою книгою дарують троянду, крім того, в цей день там прийнято дарувати книжку близьким.

Своїм святом День книги по праву вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі та всі, хто причетний до книжкової справи. Традиційно в цей день у багатьох країнах світу організовуються книжкові ярмарки і виставки.

Одним з найважливіших досягнень стало впровадження всесвітнього символу авторського права – © – під час організованої ЮНЕСКО в 1952 році конференції, було прийнято Всесвітню конвенцію про авторське право.

Організація об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) обрала Єреван Всесвітньою столицею книги 2012 року. Столиця Вірменії отримала цей титул завдяки різноманітній і якісній програмі заходів, яку вона подала на розгляд відбірному комітету, повідомляє Центр Новин ООН.

Єреван став 12-м містом, яке отримало титул Всесвітньої столиці книги. Серед інших міст, які завоювали почесне звання, – Буенос-Айрес (2011), Любляна (2010), Бейрут (2009), Амстердам (2008), Богота (2007). Вибір книжкових столиць – частина зусиль ЮНЕСКО з популяризації книг і читання.

Нагадаємо, що брати Капранови пропонували балатуватися на книжкову столицю місту Львову.