Рада церков критикує шкільну програму: «Гаррі Поттер» і «Зачарована Десна» суперечать біблійним принципам

Художні твори, які пропонує для вивчення шкільна програма, не завжди дібрані коректно, можуть суперечити біблійним принципам та сприяти деградації дітей і молоді, вважають священики Волинської ради церков. Відтак суперечливими серед інших вони вважають «Зачаровану Десну» Олександра Довженка та романи Джоан Роулінг про Гаррі Поттера.

У зверненні Волинської ради церков до голови облдержадміністрації Бориса Клімчука духовні чини стверджують, що такого висновку дійшла робоча група, до якої, окрім  священиків, увійшли представники Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти та громадські діячі, інформують ВН.

На їх думку, «духовні, морально-етичні цінності, основи християнської культури більшою чи меншою мірою є і в таких шкільних предметах, як українська та зарубіжна література, біологія, основи безпеки життєдіяльності тощо. Однак, програмний матеріал шкільних предметів не завжди дібраний коректно, а окремі твори взагалі суперечать біблійним принципам і дезорієнтують учня, шкодять формуванню духовного складника його світогляду».

Зокрема, кажуть вони, суперечливими для вивчення чи ознайомлення є такі твори, як «Потерчата» В. Королева-Старого, «Бусурмен» Степана Васильченка, «Червона шапочка» Євгена Дударя, «Зачарована Десна» Олександра Довженка, «Вечір проти Івана Купала» Миколи Гоголя, романи Джоан Роулінг про Гаррі Поттера тощо.

У зв’язку з цим духовні чини просять губернатора створити при обласному управлінні освіти і науки спільну робочу групу Волинської ради церков та цього управління, яка б і далі вивчала проблеми запровадження основ християнської етики, а також аналізувала програмовий матеріал у контексті християнського світогляду.

Відповідні пропозиції цей орган міг би вносити Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, вважають автори.

zaxid.net

 

  • філолог

    то чим “Зачарована Десна” не догодила? Це геніальний твір!
    І взагалі: яке діло “раді церков” до шкільної програми з літератури? Хай собі створюють недільні школи і викладають там літературу, яку хочуть!