Матіос повідомила, про що говорила з Януковичем більше двох місяців тому: «У нашого Президента дуже сумне майбутнє»

Письменниця, лауреат Шевченківської премії Марія Матіос вважає, що Президент України Віктор Янукович не повністю контролює ситуацію в країні.

Таку думку М.Матіос висловила в інтерв`ю газеті “Україна молода” (№67 від 21 квітня 2011 року).

“Я можу зараз уже точно сказати, що Президент не контролює ситуацію у країні, не впливає на багато речей, які відбуваються в державі. Хіба що контролює лише те, що його особисто цікавить. Усе інше контролює його оточення, розтерзане внутрішніми протиріччями і погано закамуфльованими конфліктами інтересів. Якщо так буде й надалі, у нашого Президента дуже сумне майбутнє”, – сказала М.Матіос.

Письменниця підкреслила, що не була ініціатором зустрічі з В.Януковичем, яка відбулася 1 лютого цього року. “Президент був єдиним, зустрічі з ким я не добивалася, коли міліція в тандемі з прокуратурою демонстрували виняткову зацікавленість одним словом із моєї книги “Вирвані сторінки з автобіографії”. Коли я нарешті добилася дозволу подивитися в Печерській прокуратурі порушену на мене справу, дзвонять з Адміністрації Президента і запрошують на зустріч. Це громадський і медійний тиск, очевидно, спровокували цю аудієнцію. Але це було те, що називають “про людське око”, – пояснила вона.

М.Матіос також повідомила, що не зверталася до Президента України з якимись проханнями. “Жодних наслідків ця зустріч не мала, оскільки я не йшла туди у ролі прохача. Ми не говорили ні про Шевченківські дні, ні про літературу, як потім намагалася представити в прес-повідомленнях Ганна Герман. “Я хочу почути від вас, що з вами відбувається останнім часом”, – сказав Янукович. Ми говорили про людські речі – і людське враження про Президента у мене хороше. Про це можна написати бестселер”, – уточнила письменниця.

Водночас М.Матіос зазначила, що не збирається писати “бестселер” про В.Януковича. “Я не бачу потреби сьогодні писати бестселер про Президента. Він сам його пише своїми діями. І недіями також. Це ще один бестселер”, – вважає лауреат Шевченківської премії.

Як повідомлялось раніше, прес-служба Президента України В.Януковича 1 лютого поширила інформацію про його зустріч з М.МАТІОС, під час якої обговорювалися “перспективи розвитку української літератури, гуманітарні питання, в тому числі – підготовку до Шевченківських днів”.

Прес-служба також повідомляла тоді, що “у ході майже годинної бесіди було обговорено цілу низку актуальних питань, пов’язаних із розвитком культури і освіти”. На зустрічі також була присутня тодішній заступник глави Адміністрації Президента України Ганна ГЕРМАН.

Зустріч М.Матіос з В.Янувосичем відбулася після того, як письменниця вимушена була звернутися з відкритим листом до генерального прокурора і міністра внутрішніх справ з проханням пояснити, з яких причин та підстав її розшукують правоохоронні органи.

У відкритому листі від 12 січня М.Матіос зауважила, що міліція розшукувала її у львівському видавництві і вилучила з продажу її книгу “Вирвані сторінки з автобіографії”.

Також письменниця просила надати відповідь, чому дільничні інспектори міліції “із посиланням на розпорядження генерального прокурора опитують мешканців тих будинків у Києві, де моя родина мешкала свого часу, змушуючи їх підписувати відповідні свідчення щодо мене”.

На переконання М.Матіос, дії працівників правоохоронних органів мають всі ознаки шантажу та безпідставного психологічного тиску.

У свою чергу в столичній міліції наголосили, що не чинять тиск на М.Матіос і не мають намірів її затримувати.

Генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що його відомство не доручало переслідувати письменницю.

 

УНІАН