Розборки: Спілка письменників виключила голову Львівської НСПУ зі своїх лав за «плани знищення» Спілки та лист до Януковича

13 квітня відбулося засідання Президії НСПУ. Резонансним рішенням керівного органу Спілки того дня стало виключення з лав організації Марії Якубовської, яка обіймала посаду голови Львівської обласної організації НСПУ.

Причиною такого радикального кроку стала діяльність пані Якубовської проти керівництва Спілки письменників. Нещодавно вона звернулася до Президента України з відкритим листом, у якому звинуватила керівництво письменницької організації в корумпованості, розкраданні майна та рейдерській політиці. Окрім подібних, нічим не підтверджених наклепів, фрагменти листа, зачитані головою НСПУ В.Яворівським, демонструють явне незнання М.Якубовською Статуту організації, зокрема — положень стосовно повноважень керівних органів. Сама ж пані Якубовська тривалий час намагається ініціювати проведення позачергового з’їзду НСПУ, про що знову повідомила під час засідання. Вочевидь, саме із цією метою вона відвідала більшість областей країни, організовуючи зустрічі з письменниками. Абсурдність ситуації в тому, що за дотримання всіх вимог щодо проведення позачергового з’їзду, а саме — наявності більш ніж половини підписів членів НСПУ та встановленої автентичності кожного з них, він відбудеться пізніше, ніж черговий, запланований, як відомо, на жовтень цього року. Більшість письменників вважають, що причиною такої поведінки є бажання М.Якубовської самій очолити НСПУ. А на думку секретаря з економічних питань Анатолія Крима, такі дії — спланована акція, частина великого плану знищення НСПУ.

Запрошений на засідання Президії львівський письменник Ігор Гургула повідомив, що у зв’язку з такою поведінкою М.Якубовської у Львові було створено ініціативну групу, до якої ввійшли відомі письменники. Вони надіслали до керівних органів НСПУ листа, у якому засудили таку поведінку М.Якубовської. Окрім самого І.Гургули, який на засіданні зачитав текст листа, під ним підписалися Р.Іваничук, М.Косів, М.Петренко, Р.Кудлик, Н.Бічуя, Р.Дідула, Б.Стельмах.

Під час обговорення питання виступили чи не всі члени Президії. Для багатьох із них така поведінка була незрозумілою, та не було таких, хто б її не засудив. Майже одноголосно (один — «утримався») було прийнято рішення про виключення Марії Якубовської з лав НСПУ за недотримання положень Статуту НСПУ, а саме — за порушення загальнолюдських принципів моралі, професійної честі та письменницької етики, які виявилися в наклепах на колег та аморальній поведінці. Водночас пані Якубовська автоматично втратила посаду голови Львівської ОО НСПУ, тому рішенням Президії виконуючим обов’язки голови Львівської ОО призначено Ярослава Камінецького. Він перебуватиме на посаді до звітно-виборних зборів, які відбудуться 5 травня.

 

Секретаріат Національної спілки письменників України та рада Львівської обласної письменницької організації запрошують усіх членів НСПУ Львівщини на збори для обрання нового керівника ОО НСПУ.

Збори відбудуться 5 травня о 12 годині в Будинку вчителя за адресою: вул.Коперника, 42, м.Львів.

Літературна Україна