Нагороджено лавреатів премії імені І. Огієнка

У Брусилові, що на Житомирщині, нагороджено лавреатів премії імені Івана Огієнка. Цього року ними стали письменники Михайло Пасічник та Мар’ян Красуцький у галузі літератури, народний артист України, хореограф Рафаїл Малиновський у галузі мистецтва. У номінації «Освіта» премії був удостоєний художник-графік Віталій Мітченко. Кращим науковцем названо письменника, професора Володимира Поліщука, а громадським, політичним та духовним діячем –  актора театру і кіно, народного артиста України Ярослава Гаврилюка.

Голова комітету у справах премії ім. Івана Огієнка, народний депутат України Павло Мовчан зачитав ухвалу «Про присудження премії ім. І. Огієнка». «У великих працях генія нашої нації Івана Огієнка, – зазначив він, –  є одна ключова сентенція: все, що залишає людина по собі на цій землі, що здобуває вона у царині своєї діяльності, усе відображається в книгах. Єдиний напутник людини – це книга».

Відомий огієнкознавець, професор, один з перших лавреатів премії ім. Івана Огієнка Микола Тимошик, який є частим і завжди очікуваним гостем у Брусилові, розповів про те, як просувається справа із вивченням спадщини Митрополита Іларіона.

Премія ім. І. Огієнка була заснована 1995 року за ініціативи житомирського прозаїка Олексія Опанасюка, і нею щорічно відзначаються видатні українські діячі культури, науки, літератури, мистецтва та інших галузей.