Інвестиція в літературу: Порошенко фінансує концерти Андруховича

13 квітня у столичній книгарні “Є” по вул. Лисенка відбулася прес-конференція Юрія Андруховича та музичного гурту Karbido. Письменник розповів про “Аперитив-Тур”, який розпочнеться 14 квітня з концерту в Києві (кінотеатр “Кінопанорама”) та охопить Вінницю, Хмельницький, Тернопіль і Львів.

“Рівно рік тому у нас відбувався “Самогон-тур”, пов’язаний із виходом першого нашого альбому “Самогон”. Наш другий альбом називається “Цинамон”, а третій називатиметься “Абсент”. Ми хочемо в одному концерті поєднати всі три платівки. При чому третьої ще не існує в матеріальному вимірі, плануємо її презентацію на грудень. Цей тур також буде присвячений п’ятиліттю нашої спільної творчої праці. Назвали ми його “Аперитив”, – сказав Андруховчи.

“Аператив — це напій, який непогано вжити перед початком якогось серйозного застілля. Наближаються великодні свята. Після довгого посту, столи будуть вигинатися. Це призведе до небажаних наслідків, кишково-шлункових розладів. Тому чарка аперативу перед цим випробуванням не зашкодить нікому. Але назви наших альбомів прошу сприймати все ж таки, як метафору. Самогон — це не обов’язково ті колби, що ми одразу уявляємо”, – зазначив письменник.

На концертах Юрій Андрухович обіцяє виконати чотири пісні з майбутньої платівки “Абсент”. Виступ також супроводжуватиме відео-арт групи “Куб”.

“Коли рік тому в Києві був концерт, то саме того дня відбувався з’їзд Партії регіонів. Через це був перекритий центр міста і досить багато людей не змогли потрапити своєчасно на концерт. Нам довелося починати хвилин на сорок пізніше. За що я дуже вдячний Партії регіонів. Я недавно зрадів, побачивши, що цьогоріч вони планували свій з’їзд на 9 квітня”, – пригадав він.

Гроші на тур виділив фонд бізнесмена Петра Порошенка. Він відмовився озвучити суму допомоги. Порошенко лише зазначив, що це “невеликі гроші”.

Нагадаємо, у листопаді Юрій Андрухович обіцяє презентувати свою нову книгу “Лексикон інтимних міст”.

gazeta.ua