«Шабаш російських шовіністів»: від Януковича вимагають заборонити літературний фестиваль в Криму

Голова кримської організації Української народної партії (УНП) Олег Фомушкін вважає україноненависницьким фестиваль “Велике російське слово”, що проводиться у Криму, і вимагає від Президента України Віктора Януковича і Верховної Ради заборонити його.

Фомушкін зазначив, що на згаданому фестивалі обговорюються не теми культури й мистецтва, а переважно питання політичні, повідомили у прес-службі парторганізації.

“Цей фестиваль не має нічого спільного з поезію чи прозою, а щороку перетворюється на типовий шабаш російських шовіністів з усієї України та Росії. Теми більшості засідань фестивалю стосуються політичних, релігійних, економічних і журналістських питань, на них розробляються плани деукраїнізації і тотальної русифікації України”, – сказав представник УНП.

Він також закликав Службу безпеки України поцікавитись цим фестивалем. “На ньому відверто говорять про нібито необхідність сепарації окремих територій України і навіть про необхідність ліквідації незалежності нашої держави. До того ж, вся ця антиукраїнська “п’ята колона” фінансується з бюджету Криму й України”, – заявив Фомушкін.

Нагадаємо, Верховна Рада Криму у березні 2011 року ухвалила постанову щодо щорічного проведення фестивалю “Велике російське слово”. У постанові підкреслюється, що фестиваль має статус міжнародного. Органам місцевого самоврядування, райдержадміністраціям і Раді міністрів Криму рекомендовано передбачати виділення коштів на організацію заходів у рамках фестивалю і заходів для розвитку російської культури і використання російської мови в регіонах півострова.

Фестиваль “Велике російське слово”, що спрямований на популяризацію російської мови, уперше відбувся в Криму 2007 року. Форум відкривається щороку 6 червня, у день народження поета Олександра Пушкіна, і триває до 12 червня – Дня Росії.

newsru.ua