Шкряр жалкує про відставку заступника глави Адміністрації Президента: Герман розуміється на літературі…

“Дізнавшись про цю відставку, я був вражений, тому що Ганна Герман зайняла принципову позицію щодо мого роману “Чорний ворон”, – сказав письменник Василь Шкляр, коментуючи звільнення Ганни Герман з посади заступника глави Адміністрації Президента.

 

“Для мене було дуже приємною несподіванкою те, що в Адміністрації Президента є люди, які прочитали мій роман – з відкритим серцем, як Ганна Герман”, – сказав письменник.

“Це було, очевидно, непросто для неї, але вона зайняла принципову позицію. Ганна Герман розуміється на літературі, оцінила мій твір реалістично. Приємно, що відбувається позитивний розголос роману, його читають і росіяни, і українці, і євреї. Останній солідний переказ надійшов з Новосибірська. Російський професор написав: “Моє коріння з Донбасу. Тому посилаю гроші на цей твір”.

Адже коли з різних боків почалися антиукраїнські напади на роман, то замість того, щоб на мій захист виступили національно-патріотичні сили, такі як, наприклад, Інститут історії, Інститут мовознавства, Інститут літератури, які мене підтримують і на чию підтримку я очікував, – такого публічного виступу на захист не відбулося”, – додав В.Шкляр.

“І тут раптом Ганна Герман заявляє, що вся ця суєта довкола мого роману “Чорний ворон” є дикунством. Я їй вдячний. І вважаю, що цей наступ на Ганну Герман – великий мінус для Президента України, для Партії регіонів, котра зараз катастрофічно втрачає свій рейтинг, в тому числі – через присутність Табачника на посаді міністра освіти. День в день їхній рейтинг йде донизу. Про це свідчать підрахунки на науковому та соціологічному рівнях”, – зазначив письменник та додав, що “Зміщення Ганни Герман, яка у цьому таборі має надзвичайно високий авторитет, з посади буде великим ударом по іміджу тієї політичної сили”.

unn.com.ua