Обмовка за Януковичем. Заступниця міністра культури назвала Олеся Гончара поетом

Заступниця міністра культури Вікторія Ліснича назвала письменника Олеся Гончара поетом. Це сталося під час вручення премії імені Гончара у столичному Будинку письменників.

“Сьогодні ми вручаємо премію імені видатного українського поета Олеся Гончара. Її заснували 1997 року. Стати її лауреатом – це більше, ніж почесно. Своїм життям і творчістю Олесь Терентійович зумів яскраво заявити про себе. Пам’ятаю його закоханим у життя, чесним і відданим своїй Батьківщині”, – сказала вона.

“Я відношу себе до патріотів України і хочу сказати, що наша мова заслуговує на те, щоб бути єдиною державною мовою”, – додала Ліснича.

На врученні премії була присутня вдова Олеся Гончара – Валентина Данилівна. Після ляпу Лісничої вона опустила вниз очі, перезирнулася з головою спілки письменників Володимиром Яворівським. Люди в залі почали перешіптуватися. Заступився за Лісничу поет Іван Драч.

“Заступниця міністра назвала Олеся Гончара поетом. Це – велика і свята правда. Вікторія Ліснича розкрила ще одну грань його таланту”, – зауважив він.

Премію ім. Гончара заснував німецький меценат Дітер Каренберг разом з дружиною письменницею Тетяною Куштевською 1996 року. На конкурс приймають твори україномовних авторів, віком до 30 років. Переможців обирають у 5 номінаціях: проза, цикл оповідань, поезія та літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара.

Нагороду здобув полтавчанин Микола Степаненко за 3-томне дослідження про Олеся Гончара, Ірина Якубовська за рукопис роману “Крик мертвого”, Олександра Пасько за роман “Портал”, Катерина Міщук за дослідження про роль пісні у творчості Гончара та Вікторія Тищенко за збірку “Якби зорі вміли співати”.

Лауреати отримали від 100 до 400 євро.

Нагадаємо, на початку 2010 року Віктор Янукович в ефірі держтелерадікомпанії “Крим” назвав російського письменника Антона Чехова “великим поетом”.

Українська газета