Цензура! У Донецьку вважають, що Жадан шкідливий для студентів

«Донбас-тур» відомого українського письменника Сергія Жадана, запланований на 5-7 квітня, знаходиться під загрозою зриву.
Про це повідомляє прес-служба правозахисного центру «Поступ» з посиланням на організаторів туру.

Луганський український драматичний театр і Донецький національний університет дали офіційну відмову в наданні своїх залів для презентації роману «Ворошиловград», що став книжкою року 2010 за версією «Бі-бі-сі». Адміністрація театру мотивує своє рішення великою кількістю репетицій, запланованих на цей період. Донецький університет пояснює небажання прийняти у своїх стінах видатного поета і прозаїка завантаженістю студентів під час модульного тижня.

«Зрозуміло, ні репетиції, ні модулі і контрольні не можуть бути істинним приводом відмови. У нас є інформація, на підставі якої можна стверджувати, що місцева влада навмисно перешкоджає проведенню заходів, які піднімають гострі суспільні проблеми. Підготовка до Донбас-туру Сергія Жадана почалася 2 місяці тому, коли наш знаменитий земляк був ще в Німеччині. Вже тоді ми провели зустріч з директором театру і досягли усних домовленостей про надання приміщення. А за тиждень до приїзду Жадана до Луганська, коли тур був анонсований у ЗМІ, а афіші розклеєні – плани адміністрації різко змінилися. Вказані факти лише підтверджують наміри уряду встановити в Україні політичну цензуру», – зазначає організатор туру, прес-офіцер Кампанії проти встановлення цензури в Україні Ярослав Мінкін.

«Донбас-тур» Сергія Жадана носить благодійний характер. Письменник приєднався до Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україні, і його виступи будуть проходити на підтримку цієї громадської ініціативи.

Обком