Влада не хоче бачити Жадана в Луганську та відмовила в приміщенні: виступ відбудеться під театром

Донбас-тур українського письменника і поета Сергія Жадана знаходиться під загрозою зриву. Адміністрація Українського музично-драматичного театру, в якому раніше планувався виступ поета, відмовила в наданні приміщення малої зали для презентації роману «Ворошиловград», посилаючись на щільний графік репетицій. Редакції «Тиску світла» стало відомо, що театр відмовив організаторам Донбас-туру Сергія Жадана у зв’язку з негласною інструкцією, отриманою від керівництва Луганської обласної ради. Однією з можливих причин відмови стала активна участь Сергія Жадана в Кампанії проти встановлення цензури в Україні.

«Прийнявши таке рішення, луганська влада продемонструвала, що цензура в Україні – це не вигадка правозахисників-«грантоїдів», а реальна проблема, з якою потрібно боротися. Просто вдумайтеся в ситуацію – влада, виходячи з міркувань малозрозумілою політичної кон’юнктури, заважає виступити в області одного з найвідоміших наших земляків, автору книги року, якого знають, люблять і чекають на Луганщині. На жаль, єдиним видом культурної політики в Луганській області останніх років стає виключно мракобісся », – говорить заступник голови правління ЛГ СТАН Костянтин Скоркін.

Ярослав Мінкін, організатор туру, прес-офіцер Кампанії проти встановлення цензури в Україні, поспішає заспокоїти луганських шанувальників творчості Сергія Жадана: «Виступ Сергія Жадана в будь-якому випадку відбудеться, раз не в театрі, так біля входу в нього, біля пам’ятника «Борьбу познавшим … », що буде дуже символічно. Відносно ситуації, що склалася, можу сказати наступне – на адміністрацію театру ми зла не тримаємо, це люди підневільні, але тим, хто віддає подібні «накази», рекомендуємо згадати, що Сталін помер півстоліття тому, а ми живемо в демократичній країні, де цензура заборонена Конституцією. Сама практика подібної неофіційною цензури і «чорних списків» діячів культури є неприйнятною в сучасній європейській державі. І ми будемо боротися проти неї всіма можливими шляхами ».

Нагадуємо, Донбас-тур Сергія Жадана носить благодійний характер, в ході якого він презентує роман «Ворошиловград». Крім того, видатний письменник приєднався до Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україні, і його виступи будуть проходити на підтримку цієї громадської ініціативи. У Донецьку зустріч відбудеться 5 квітня о 20:00 у клубі CHICAGO music hall, в Луганську, у зв’язку з такою ситуацією, шанувальники творчості Жадана зустрінуться з письменником 6 квітня в 18:00 біля центрального входу до Луганського український драматичний театр, де відбудеться презентація роману «Ворошиловград» і літературна акція протесту. Тур Сергія Жадана став можливим завдяки підтримці Інституту Відкритого Суспільства (Open Society Institute).