Cертифікат на 250 тис. грн Народної Шевченківської премії Шкляру планують вручити уже в квітні

16-17 квітня у Холодному Яру українському письменнику Василю Шкляру за роман «Залишенець. Чорний ворон» вручать сертифікат на 250 тис. грн Народної Шевченківської премії.

Про це 28 березня на прес-конференції у Львові повідомив представник «Холодноярської інціативи» Андрій Юсов.

«Ми відреагували, як громадськість, на те, що Президент України чомусь не підписав указ про нагородження Василя Шкляра Шевченківською премією: чи то йому стало шкода грошей, чи були інші причини. «Холодноярська ініціатива», «Зарваницька ініціатива» і низка активістів по всій України підтримали Юрія Андруховича й оголосили збір коштів на Народну Шевченківську премію. Акція ще триває, але ми плануємо, що фінал її буде 16-17 квітня, коли у Холодному Яру учасники ініціативи по збору на Народну Шевченківську премію вручать сертифікат пану Василю від громадян України. Це 250 тис. грн. Так планується», – зазначив Андрій Юсов.

Також він додав, що «відповідальності з Януковича ніхто не знімав: він має підписати указ, і так само виділити кошти на справжню Шевченківську національну премію.

Нагадаємо, комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури письменнику Василю Шкляру за роман “Залишенець” (“Чорний Ворон”).

4 березня Василь Шкляр звернувся до Президента Віктора Януковича із заявою, в якій просить перенести нагородження його Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника.

Згодом з’явився указ В.Януковича про нагородження Шевченківськими преміями, в якому ім’я В.Шкляра було відсутнє.

Однак відомий український письменник Юрій Андрухович запропонував всім небайдужим українцям зібрати для Василя Шкляра суму Шевченківської премії, якої він не отримав від влади.

Нагадаємо, сума Шевченківської премії складає 280 тис. грн.

ZAXID.NET