Весь світ збирає гроші для Шкляра: вже є 65 тисяч гривень

На альтернативну Народну Шевченківську премію для письменника Василя Шкляра за роман “Залишенець. Чорний ворон” вже зібрано 65 тис. грн. Гроші надійшли на два рахунки у банку, які відкрили 10 березня.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

«Після скандалу з врученням Шевченківської премії почали дзвонити люди з усього світу, – зазначив Василь Шкляр. – Депутати-“бютівці” та “нашоукраїнці” розказували, що між собою домовилися перерахувати по тисячі. Недавно один чоловік із Росії перерахував 8 тисяч рублів. Прислав СМС: “Мои корни в Донбассе. Живу в Новосибирске”.

Після Великодня письменник вирушить до Канади. Там у 10 містах презентуватиме свій роман “Чорний Ворон”. Письменник зазначив, що таку пропозицію йому зробили представники діаспори, зазначаючи що вже почали збирати гроші на екранізацію цього роману.

За словами Василя Шкляра, російські видавці двічі пропонували перекласти роман.

«Платили мені аванс. Але до друку діло не доходило. Бо я забороняю ввозити їхні переклади на територію України. Російською пропонують видати наші. Кажуть: “Ми завалимо цими книжками весь Крим і Донбас”. Але мені це нецікаво», – сказав він.

У харківському видавництві “Клуб сімейного дозвілля” вийшли 27 тис. додаткових примірників твору. Загальний наклад становить 47 тис. Книжку хочуть видати також у Канаді й Австрії.